شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
22 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برگزاری تجمع روز جهانی دموکراسی مقابل سفارت ایران در بریتانیا
جرس: در آستانه روز جهانی «دموکراسی»، گروهی از فعالان ایرانی مقیم بریتانیا و حامیان جنبش سبز، در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن دست به تجمع زدند و نسبت به تداوم نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کردند.


به گزارش جرس، در این تجمع که روز یکشنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۴ به همت تشکل «صدای موج سبز» در مرکز لندن برگزار شد، گروهی از فعالان ایرانی با در دست داشتن تصاویر جانباختگان جنبش سبز، زندانیان سیاسی و رهبران در حصر جنبش سبز، یاد و خاطره آنان و همچنین دیگر جانباختگان راه آزادی و دموکراسی را گرامی داشتند.

 

در تجمع لندن، همچنین آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی، برگزاری انتخابات آزاد، رفع تعیض از شهروندان، و همچنین توقف نقض حقوق بشر و اعدام در ایران، از دیگر خواسته های حامیان جنبش سبز مطرح شد.

 

به گزارش جرس، یکی از شرکت کنندگان تجمع روز جهانی «دموکراسی» در مقابل سفارت ایران در بریتانیا، دلیل حضور خود در این تجمع را، رساندن فریاد زندانیان سیاسی، زنان، کارگران و دانشجویان تحت فشار در ایران به گوش جهانیان و افکار عمومی اتحادیه اروپا اعلام کرد و نسبت به عدم تحقق وعده های حسن روحانی، ابراز تاسف نمود.

 

در این تجمع، شعارهایی چون "جنبش سبز ايران، كوبنده و پابرجاست //دموكراسى،آزادى،شعار اول ماست"، "زندانى سياسى،آزاد بايد گردد"، "موسوی، کروبی آزاد باید گردند"، دموكراسى درايران، امكان پذير نميشه// آزادى انديشه با اين نظام نميشه. دموكراسى در ايران، هيچ امكانى نداره// تا ولايت رو پاء، اعدام ادامه داره.
تا ولايت رو پاء// دموكراسي در ايران هرگز بر پا نمي شه
جنبش سبز ايران، كوبنده و پابرجاست //دموكراسى،آزادى،شعار اول ماست.
نه زندان و نه حصرو نه اعدام وجنايت// ننگ بر اين ولايت.
زندانى سياسى،آزاد بايد گردد// ولايت مطلقه،نابود بايد گردد.... به زبان های فارسی و انگلیسی سر داده شد.

 

اکبر کریمیان، از فعالان حامی جنبش سبز و مسئول هماهنگی تشکل «صدای موج سبز»، طی سخنانی در بخش پایانی تجمع روز جهانی دموکراسی خاطرنشان کرد: دموکراسی یعنی حکومت مردم توسط مردم ، برای مردم ، حکومت مردم حکومتی است که مشروعیت اش را از مردم میگیرد نه از الهی بودن... جمهوری اسلامی از زمان تاسیس اش نه تنها دموکراسی را در ایران برقرار نکرده بلکه با وقاحت و جنایت به حکومت خود ادامه میدهد.

 

ارسال به :