دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ -
- 26 Aug 2019
24 ذو الحجة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آقای رئیس؛ نمک بر زخم چرا ؟


روز جمعه رئیس جمهور در گفت‌و‌گویی با شبکه «ان‌بی‌سی»‌ آمریکا از وجود آزادی بیان در ایران خبر داد و اینکه دولت انتقادکنندگان را مورد تشویق قرار می‌دهد و حتی نسبت به بعضی از سخنانی که منصفانه هم نیست ، عکس العمل نشان نمی دهند . وی همچنین برای اثبات اظهارات خود به عملکرد دولتش در یک سال اخیر اشاره می‌کند که طی این مدت از هیچ رسانه و سخنرانی شکایت نکرده‌اند . اما خبرنگار زیرک بلادرنگ در مورد بازداشت خبرنگار آمریکایی و همسرش می‌پرسد که در زندانهای جمهوری اسلامی هستند، و طبیعی است که پاسخ رئیس جمهور ایران در این خصوص کلیاتی بوده که هر ایرانی توان پاسخ دادن اینگونه را داراست !
اما روشن نیست که چرا این خبرنگار زیرک یکباره دچار تشتت و کم‌هوشی شده و در خصوص میر حسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی نپرسید که مگر این افراد جز حرف زدن جرمی مرتکب شده‌اند که بیش از 4 سال است در خانه خود و یا هر جای دیگری زندانی هستند، بطوری که امکان دیدار فرزندان خود را ندارند ؟ آیا جرم این سه تن در دادگاهی اثبات شده است که تنها به صرف چند بیانیه و مصاحبه، آنها حبس و حصر خانگی شده‌اند ؟

ایشان نیک می‌دانند که آزادی قلم، آزادی پوشش، آزادی فکر و اندیشه مقدم بر آزادی بیان است و در شرایطی که دهها زندانی از هر نوع آزادی‌های فوق در ایران وجود دارد و این موضوع به دلیل انقلاب اطلاعاتی قابل کتمان کردن نیست، چه جای مطرح کردن دارد ؟ ایشان به خوبی آگاهند که بیان محرومیت‌های هر فرد یا جامعه‌ای سبب زنده شدن زخمهای آن است و آنگاه که ایشان به تاسی از محمود احمدی‌نژاد چنین مطالبی را بیان می‌کنند، جز تعمیق زخمها چه چیزی ممکن است عاید ملت ایران شود ؟

نکند در عرصه جهانی سودی را دنبال می‌کنند ! آنها وضعیت حقوق بشر در ایران و سایر نقاط جهان را به سادگی از میان گزارشهای رسانه‌ها و سایر منابع اطلاعاتی دریافت می‌کنند، در این حال چه سوی عاید دستگاه دیپلماسی ما خواهد شد؟

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.