چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ -
- 08 Apr 2020
13 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
لیلا رجبی به مدال‌نقره‌ پرتاب‌وزنه آسیا رسید
جرس: لیلا رجبی پرتابگر وزنه تیم ملی دوومیدانی با رکورد 17 متر و 80 سانتی متر عنوان دوم رقابت‌های پرتاب وزنه هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون را بدست آورد و هفتمین مدال نقره کاروان ایران را به گردن آویخت.


 

به گزارش خبرنگار ایلنا، رجبی در پرتاب اول و دوم خود 16 متر و 90 و 16 متر و 97 سانتی متر را کسب کرد. 17متر و 58 سانتی‌متر و 17 متر و 80 سومین و چهارمین پرتاب لیلا رجبی بود و در نهایت با رکورد 17متر و 80 سانتیمتر به کار خود پایان داد. در بخش پرتاب وزنه زنان، پرتابگر چینی لیائو گنگ با پرتاب 19 متر و 6 سانتی متر عنوان اول و مدال طلا را کسب کرد و تیانگ کیانگ گو با 17 متر و 52 مدال برنز این رقابت‌ها را به خود اختصاص داد. این بانوی دو ملیتی ایران که اصلیتی بلاروسی دارد، در مرحله مقدماتی با حریفانی از ازبکستان، چین، قطر، بحرین، کره‌جنوبی، چین‌تایپه و مغولستان به رقابت پرداخت. رجبی در حالی به این عنوان رسید که این نخستین مدال بازی‌های آسیایی برای دوومیدانی بانوان ایران بود و از این حیث رجبی برای برای ایران تاریخ‌سازی کرد.

 

رجبی در مراسم توزیع، مدال نقره خود را از سرگئی بوبکا قهرمان افسانه‌ای پرش با نیزه شوروی‌سابق و اوکراین دریافت کرد. بوبکا در حال حاضر رئیس کمیته ملی المپیک اوکراین را بر عهده دارد.

 

ایران در حال حاضر با 6 طلا، 7 نقره و 6 برنز بعد از تیم‌های چین، کره‌جنوبی، ژاپن، قزاقستان و کره‌شمالی در رده ششم جدول توزیع مدال‌ها قرار دارد.

 

مدال آوران ایران در بازی‌های آسیایی تا عصر روز هشتم عبارتند از:

 

مدال طلا: نجمه خدمتی(تیراندازی)، محسن محمدسیفی(ووشو)، محسن شادی(روئینگ - قایقرانی) محمد دانشور(کایرین- دوچرخه‌سواری) بهداد سلیمی(وزنه برداری)، اسماعیل عبادی(کامپوند- تیروکمان)

 

مدال نقره: نرجس امام قلی‌نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی(وزنه برداری)لیلا رجبی(پرتاب وزنه-دوومیدانی)

 

مدال برنز: سجاد عباسی(ووشو)، تیم روئینگ 4 نفره بانوان، سولماز عباسی(روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نقره مردان، تیم کامپوند مردان(تیراندازی)، حسین عسگری(تایم تریل دوچرخه سواری)

 

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.
 

ارسال به :