یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ -
- 26 Jan 2020
29 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محاکمه دوباره نسرین ستوده به درخواست دادستانی تهران
جرس: نسرین ستوده وکیل دادگستری، امروز به درخواست دادستانی تهران مبنی بر لغو پرونده وکالت، در شعبه دوم کانون وکلا حاضر خواهد شد.

 

 

پس از رد درخواست دادستانی تهران مبنی بر تعلیق پروانه وکالت نسرین ستوده توسط شعبه اول دادگاه انتظامی وکلا و همچنین تمدید پروانه اش پس از آزادی از زندان توسط کانون, فشار و پیگیری های شبانه روزی دادستانی و وزارت اطلاعات و احضار چندین باره مدیران سابق و فعلی کانون وکلا به محل دادسرای اوین, موجب شد دومین پرونده ی او را فعال کنند که بر اساس احضاریه,امروز سه‌شنبه 8 مهر ساعت 9 صبح در شعبه دوم کانون وکلا جلسه رسیدگی آغاز خواهد شد.

 

رضا خندان همسر نسرین ستوده با اعلام این خبر در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: نتیجه این دادگاه از این جهت دارای اهمیت است که در صورت موافقت با لغو پروانه ی او نهادهای مختلف لیست های بلند بالایی از وکلای مستقل را در اختیار کانون جهت لغو پروانه قرار خواهند داد و بدین گونه باقیمانده ی استقلال کانون وکلا از بین خواهد رفت. کما این که در همین زمان چنین پرونده ای برای چندین تن از وکلای مستقل گشوده شده است.

 


او همچنین نوشته است: تردید ندارم که ایده ی لغو پروانه فکر پخته ای نیست و صلاح در این است که پیگیری نشود. برداشت من این است که کسی که به دلیل مخالفت وزارت اطلاعات 8 سال پشت در کانون وکلا مانده تا پروانه وکالت اش را به دست بیاورد به این سادگی حاضر نخواهد شد تا حق قانونی اش را از او بگیرند.

 

ارسال به :