جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
08 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رییس کمیسیون اصل نود: تا زمانی که ما تایید نکنیم، فیلم‌‌ها اکران نخواهد شد
جرس: رییس کمیسیون اصل نود، از نمایش فیلمهای "عصبانی نیستم" و "قصه ها" برای اعضای کمیسیون متبوع خود از سوی سازمان سینمایی کشور خبر داد و گفت: کمیسیون اصل نود خواسته بود تا پایان بررسی کمیسیون، فیلمها اکران نشود و چنین هم شد.به گزارش «تیک»، محمدعلی پورمختار ادعای غیرکمیسیونی و شخصی بودن نامه کمیسییون اصل نود به معاون سینمایی در خصوص عدم اکران دو فیلم را رد کرد و گفت: تهیه این نامه، اقدام شخصی نبوده بلکه کمیسیون مایل به انجام آن بوده است.


نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از نگارش آن نامه، وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی به نامه مذکور عمل کردند و فعلا یکی از فیلمها را آوردند، اعضا دیده اند و فیلم دوم را هم آوردند اما دستگاه خراب بود و هنوز فرصت تماشای آن فراهم نشده است.

 

این نماینده مجلس با اشاره به تعامل و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد، تصریح کرد: مسئولان فعلا در همین حدی که کمیسیون اصل نود خواسته بود، جواب دادند. ما خواسته بودیم تا پایان بررسی، فیلمها اکران نشود و طبیعتا وقتی هنوز بررسی ها تمام نشده، اکرانی نیز صورت نخواهد گرفت.

 

رییس کمیسیون اصل نود که با خانه ملت گفتگو می کرد، با اشاره به اینکه اکنون در پروسه تماشای فیلمها هستند، گفت: کمیسیون اصل نود نسخه اصلی را تماشا می کند؛ لذا تا زمانی که او تایید نکند، فیلمها اکران نخواهد شد زیرا وزارت ارشاد و سازمان سینمایی هم قبول دارند که این فیلمها ایراد دارد.

 

چندی پیش کمیسیون اصل نود در نامه ای خطاب به رییس سازمان سینمایی، از وی خواسته بود نسبت به اکران فیلمهای"عصبانی نیستم" و "قصه‌ها" به دلیل آنچه محتوای فتنه ای خوانده شده بود، خودداری کند.
 

ارسال به :