یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
«عصبانی نیستم» اکران نمی شود
جرس: در پی عقب نشینی وزارت ارشاد در برابر فشارهای امنیتی و دستور ممنوعیت اکران برخی فیلمهای سینمایی، رضا درمیشیان، کارگردان فیلم مردمی «عصبانی نیستم»، با انتشار متنی انتقادی، کسانی‌که جلوی اکران فیلمش را گرفتن را به خدا واگذار کرد.

 

به گزارش ایسنا، کارگردان فیلم عصبانی نیستم با انتشار متنی که نسخه‌ای از آن را در اختیار رسانه ها؛ قرار داده؛ آورده است:

من «عصبانی نیستم!» را با بوسه بر خاک «ایران»، عشق به «ایران»، برای «ایران» و مردم نازنین «ایران» و نمایش در سینماهای «ایران» ساخته‌ام.

«عاشقانه»ای که از همان ابتدا فیلمی «اجتماعی» بود، «اجتماعی» هست و «اجتماعی» خواهد ماند. برای نمایش «عصبانی نیستم!» هر آنچه در توان داشتم را به کار گرفتم، نهایت تلاش و همراهی را با مسئولان قانونی سینمایی کشورم کردم اما سکوت و تحمل و مدارای من نیز نتوانست در کشاکش تدبیرمداران و سیاست پیشگان به نتیجه‌ای منجر شود.

پس همه آن‌ها که با وعده‌های امروز و فردا، یا تهمت و افترا؛ فیلم کوچک مرا مبدل به معضل فرهنگی نمودند به خدا و وجدانشان واگذار می‌کنم. حکایت تلخ سینمای «مستقل» و «بی پناه» و «یتیم» همین است.

بی‌صبرانه منتظر نمایش « عصبانی نیستم!» در سینماهای میهنم باقی خواهم ماند. به امید آن روز… من آن روز را انتظار می‌کشم. حتی روزی که دیگر نباشم. 

ارسال به :