یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ -
- 26 Jan 2020
30 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فرحبخش: دوران لشگرکشی‌های خیابانی علیه سینما تمام شده است
جرس: محمد حسین فرحبخش، کارگردان و تهیه کننده فیلم اجتماعی را آیینه تمام نمایی دانست که مشکلات و دردها را بازگو می‌کند و تاکید کرد: با تمامی حواشی از ساختن فیلم اجتماعی هراسی ندارم.محمد حسین فرحبخش، کارگردان فیلم زندگی خصوصی است. فیلمی که با وجود داشتن مجوز وزارت ارشاد در سال ۹۱به دلیل تجمعات گروه‌های تندرو از پرده سینما پایین کشیده شد و مجوزش لغو شد. با این وجود محمد حسین فرحبخش فیلم تازه‌ای به نام مستانه را در نوبت اکران دارد که دوباره به واکاوی معضلات اجتماعی در ارتباط با زنان پرداخته است.

 

این کارگردان و تهیه‌کننده که پیشتر آثاری همچون آواز قو و شب‌های تهران را با محور معضلات اجتماعی ساخته درباره اثر تازه‌اش به «آفتاب» گفت: «همیشه برای ساختن فیلم اجتماعی انگیزه داشته‌ام . فیلم اجتماعی آیینه‌تمام‌نمای دردهای جامعه است و بیان و واکاوی این مشکلات در اثاری هنری می‌تواند مانند دارو تلقی شود بنابراین نباید از این موضوع هراس داشته و گریزان بود.»

 

وی در ادامه به برخورد گروه‌های تندرو با برخی از فیلم‌های که معضلات اجتماعی را به تصویر می‌کشند، اشاره کرده و افزود: آثار من همیشه مجوز داشته و اثری در مغایرت با شرع و قانون نساخته‌ام بنابراین از کسی و یا گروهی هراسی به دل ندارم.

 

وی گفت: هر کسی آزاد است تا نظرات و نقدهای خود را درباره یک اثر هنری در رسانه همسو با دیدگاه خودش منتشر کند اما من باور دارم که عصر ابرازنظرهای بدون منطق و یک‌سویه و دوران لشگرکشی‌های خیابانی تمام شده است و این کارها نتیجه‌ای در برندارد.

 

وی گفت: الان نمی‌توانم به شکل دقیق به واکاوی فیلم مستانه بپردازم اما این فیلم معضل اجتماعی مهمی اجتماعی را واکاوی می‌کند.

 

گفتنی است فیلم زندگی خصوصی جریان زندگی فردی به نام ابراهیم را روایت می‌کرد که در ابتدا فردی تندرو بوده و پس از اخراج از مقام‌های دولتی خود به عنوان اپوزیسیون در روزنامه‌اش آغاز به انتشار مطالب جنجالی می‌کند و شیوه زندگی‌اش بطور کامل عوض می‌گردد.

 

ارسال به :