شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ -
- 16 Nov 2019
17 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
واکنش آیت الله صانعی در خصوص خبرسازی جعلی پیرامون مرحوم پاشایی
جرس: محمد نوری زاد طی پستی در وبگاه خود، پیرامون دیدار اخیرش با آیت الله صانعی نوشته است:

 

قدرِ خوبان

امروز کوبیدم رفتم قم به عیادت آیت الله صانعی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده بعد از یک عمل جراحیِ دشوار. یکی از زیباترین تابلوهای خود را به رسم یاد بود بردم تا تقدیمش کنم. صبح اما به خبری برخوردم از قول وی که نسبت به حضور چشمگیر مردم در تشییع پیکر مرحوم مرتضی پاشایی ابراز شگفتی کرده بود و از خوانندگیِ این جوان با " فعلِ حرام " اسم برده بود. همین "فعلِ حرام" را بهانه کردم برای آغاز سخن. که خندید و گفت: این خبر را برای تخریب من ساخته اند. و گفت:من این روزها اصلاً مجالِ حضور در میان جمع و سخن گفتن در جمع ندارم. این نیز گفت که: علیه شما آنچنان خبر سازی می کنند که تا شما بیایید و تکذیبش کنید، رسوبات آن خبرِ دروغ کار خودش را کرده.

می گویم: گرچه روحانیتِ شیعه در این سی و شش سال بقدر همه ی عمر تاریخی اش به خود و به مردم ایران و حتی به مردم جهان خسارت زده و زشتی ها بر کشیده و نفرت ها بکار انداخته، در میان خود اما اندک جماعتی دارد که: انسان اند و فهیم و منصف و مردمی. آیت الله صانعی از سال 88 به سوی مردمِ معترض و به سمتِ خواسته های بحق آنان کوچید و در کنار مردم ماند و به خاطر همین کوچ، محل درس و دفتر و خانه اش بارها توسطِ قلچماقانِ بسیجی و طلابِ عربده کش تخریب شد و اموالش به تاراج رفت.

آیت الله صانعی را نه با یک فعال حقوق بشر، نه با یک استاد و دانشجو، و نه با یک سیاستمدار، که باید با هم صنفان و هم ترازانش سنجید. یک نگاهی اگر به اطوار و سخنان و وابستگی های جنابان مکارم شیرازی و نوری همدانی و دیگرانی از این دست بیندازیم، قدر و قیمت خوبانِ این صنف آشکار تر می شود.

محمد نوری زاد
بیست و هشت آبان نود و سه - تهران

 

ارسال به :