یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پاسخ ایران به اظهارات وزیر خارجه بریتانیا درباره موانع بازگشایی سفارت
جرس: سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در واکنش به سخنان وزیرخارجه انگلیس درپارلمان این کشور گفت:جمهوری اسلامی ایران رفتاری یکسان و مشابه با همه سفارتخانه های مقیم تهران دارد و هیچ گونه تبعیضی بین آنها قائل نمی شود.


فیلیپ هموند در سخنانی که اوایل هفته جاری در مجلس عوام پارلمان بریتانیا ایراد کرد گفت که به دلیل اینکه دولت ایران با ورود تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز سفارتخانه موافقت نکرده، بازگشایی سفارتخانه با مانع مواجه شده است.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مرضیه افخم در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه انگلیس در پارلمان این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب تعهدات بین المللی خود و در پایبندی به مقررات کنوانسیون وین ناظر بر روابط دیپلماتیک کنسولی، رفتاری یکسان و مشابه با همه سفارتخانه های مقیم تهران دارد و هیچ گونه تبعیضی بین آنها قائل نمی شود.

 

افخم افزود: بدیهی است که وزارت امور خارجه در اجرای مفاد کنوانسیون وین نهایت تلاش و مساعدت را برای کارکرد عادی و روان نمایندگیهای دیپلماتیک و کنسولی مقیم تهران معمول داشته و انتظار دارد که مقررات داخلی و گمرکی کشور که ناظر بر ورود و خروج محموله های بار و پست سیاسی است مورد توجه و احترام کشورهای مختلف قرار گیرد.

 

وی همچنین ضمن رد ادعاها مبنی بر دخالت ایران در امور داخلی کشورهای منطقه گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال کشورهای منطقه مبتنی بر حسن همجواری، عدم دخالت، احترام متقابل و همکاری بوده و ادعاهای واهی دخالت در امور داخلی این کشورها هیچگونه پایه و اساسی ندارد، این مطالب افتراق آمیز است و کسانی که اینگونه مطالب را طرح می کنند، مطمئناً نیات دوستانه ای در قبال روابط و تحولات منطقه ای ندارند.

ارسال به :