سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ -
- 28 Jan 2020
02 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آیت‌الله صانعی: حل مشکل فقرا و بی‌سرپناهان، وظیفه دولت و حکومت است
جرس: آیت الله صانعی در پاسخ به پرسشی درباره وظیفه حکومت و مردم در قبال افراد بی سرپناه، تاکید کرد که مردم و به خصوص متمکنین می توانند اموال خود را برای کمک به فقرا و افراد بی سرپناه هزینه کنند اما رفع این مشکل وظیفه دولت و حکومت هاست که امکانات بیشتری در اختیار دارند.

 

 

به گزارش شفقنا، متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلیدشیعیان بدین شرح است:

 

پرسش: در طول سال به ویژه در ایام و شبهای زمستان افرادی دیده می شوند که به دلایل مختلف از جمله فقر در خیابان های بی سر پناه به سر برده (کارتن خوابها) و شب ها و روزهای سختی را می گذرانند و چه بسا از سرما و گرسنگی جان بدهند. وظیفه حکومت و مردم به ویژه افراد متمول و برخوردار در قبال کمک به این افراد برای تامین حداقل معشیت و سر پناه چیست؟ آیا می توان به صرف اینکه بعضی از این افراد دارای مشکلاتی نظیر اعتیاد و یا آسیب هایی دیگر هستند آنها را رهاکرده و به سرنوشتشان بی اعتنا بود؟

 

پاسخ: به طور کلی کمک به فقرا و مستمندان امری مطلوب است که همه مردم مخصوصاَ کسانی که امکان مالی بهتری دارند می توانند بخشی ازاموال خود را در این جهت هزینه نمایند، ولی آنچه رافع مشکل ذکر شده درسوال است برنامه ریزی دولت و حکومت ها است تا با امکاناتی که در اختیار دارند معضلات ذکر شده را برطرف نمایند.

 

ارسال به :