شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ -
- 25 Jan 2020
29 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برگزاری تجمع حامیان جنبش سبز در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن
جرس: به مناسبت روز دانشجو در ایران و در آستانه روز جهانی حقوق بشر، گروهی از حامیان و فعالان جنبش سبز مقیم بریتانیا، تجمعی مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن برگزار کردند.

 

به گزارش جرس، در این تجمع که روز یکشنبه شانزدهم آذر ماه ۱۳۹۳ (هفتم دسامبر ۲۰۱۴) به دعوت و همت تشکل «صدای موج سبز» برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن اعتراض به تداوم نقض حقوق بشر در ایران، خواستار آزادی دانشجویان زندانی و بازداشتی و همچنین رفع حصر از رهبران جنبش سبز با گذشت ۱۳۹۰ روز از حصر خانگی آنها توسط حاکمیت شدند.

 

متحصنین مقابل سفارت جمهوری اسلامی در پلاکاردها و شعارهای خود به زبان های فارسی و انگلیسیِ، ضمن جلب توجه افکار عمومی و عابران، همچنان خواستار آزادی زندانیان عقیدتی و سیاسی، برگزاری انتخابات آزاد، توقف صدور و اجرای احکام اعدام و حبس برای مخالفین و معترضان در ایران شدند.

 

 یکی از فعالان این تجمع در بیانیه پایانی این مراسم خاطرنشان کرد: "امروز ما اینجا ‍گرد هم آمده ایم تا روز دانشجو و روزجهانی حقوق بشررا گرامی بداریم . امروز روزی است، که دانشجویان به پا خواستند وفریاد سرنگونی استبداد را سر دادند و خواهان بر قراری آزادی و دموکراسی در میهن عزیزمان شدند و در این راه بسی زجر و هزینه پرداختند."

 

همچنین آقای کریمیان، هماهنگ کننده صدای موج سبز نیز طی سخنانی گفت که در ایران فعالیتهای حقوق بشری و مدنی یک جرم سیاسی است و فعالیتهای مدنی و حقوق بشری بخشی از تلاشهای سیاسی مردم ایران برای رسیدن به آزادی و حق حاکمیت ملی است.
 

ارسال به :