چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
روحانی و چشم اسفندیار نابسامانی ها

 

سرانجام روحانی چشم اسفندیار نابسامانی های بوجود آمده و ادامه آن را بروشنی اعلام کرد. "اگر تفنگ، پول ،قدرت و خبرگزاری ها را همه در یک نهاد جمع کردیم ، ابوذر و سلمان هم فاسد میشوند".

سپاه پاسداران بهمراه زیر مجموعه اش بسیج، پس از دوران جنگ هشت ساله ،پا به عرصه ی اقتصادی کشور نهاد و با بسط وگسترش سازمان موازی اطلاعاتی،عملا وزارت اطلاعات شکل گرفته را که عمدتا از عناصر سپاه بودند در زیر سیطره ی خود گرفت. سپاه تحت عنوان بازسازی آرام آرام بر تمامی ارکان اقتصادی چنگ انداخت و ثروت اندوزی پیشه کرد و در راه خروج از محتوا گام نهاد.

متاسفانه با تغییر و تفسیرغیر قانونی اصل چهل و چهارم قانون اساسی،سپاه توانست تحت عنوان خصوصی سازی زیر ساخت های اقتصادی را در ید قدرت بگیرد.

امروزه سپاه پاسداران را می توان قدرتمندترین نهاد اقتصادی،نظامی و سیاسی کشور دانست. آنها با گسترش تشکیلات اطلاعاتی خود عملا وزارت اطلاعات را تبدیل به زیر مجموعه ی خود کردند وجو رعب و وحشت را در کشور دامن زدند. به گفته مقامات مسؤل ، وزارت اطلاعات در اختیار دولت نیست.دادن به اصطلاح مستندات در مورد وزرای علوم معرفی شده به مجلس نمونه کوچکی از آن است.

سپاه پاسداران با تجمیع ثروت و قدرت و اتکا به تسلیحات توانسته بر رسانه ها گوناگون و بخشی از مجلسیان و دیگر قوا عملا حکمرانی نماید و در عرصه ی سیاست داخلی و خارجی اظهار نظر و تاثیر گذار گردد.
نگاهی گذرا به پرونده فساد های بزرگ اقتصادی اعلام شده و رانت های کلان در زد وبند های داخلی و خارجی، همگی حاکی از نقش پشت پرده ی سپاه پاسداران است.

امروزه سپاه پاسداران که هدف از ایجاد آن حمایت از انقلاب و احقاق حقوق توده های ستم کشیده بود، تبدیل به کابوس وحشتناکی گردیده که هر آیینه میتواند ضربات دردناکی را بر کشور تحمیل نماید.

سخنان ريیس جمهور را باید فتح بابی شمرد برای محدود کردن سپاه و کوتاه کردن دست انها از ابزار های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و نهایتا بازگشت آنها به پادگان ها جهت حفظ وحراست از مرزها و خواست های توده مردم.

بنظر میرسد این مهم را میتوان با فراست و تکیه بر بدنه ی سالم این نیرو به سرانجام رساند و از این کابوس رهید.
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.