یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ -
- 19 Jan 2020
22 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر علوم، جعفرمیلی منفرد را از معاونت وزارتخانه حذف کرد
جرس: با حکم وزیر علوم دولت حسن روحانی، مجتبی شریعتی نیاسر، از چهره های اصولگرا، به معاونت آموزشی وزارت علوم جایگزین جعفر میلی‌منفرد شد.

 

به گزارش تسنیم، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی مجتبی شریعتی نیاسر را به‌عنوان معاون آموزشی خود منصوب کرد.

بر اساس این گزارش، جعفر میلی‌منفرد که پیش از این به‌عنوان معاون آموزشی وزیر علوم وقت در زمان وزارت رضا فرجی‌دانا منصوب شده بود از این معاونت رفت.

میلی منفرد اولین وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس بود که نمایندگان به وی رأی اعتماد ندادند.

 

قرار است مراسم معارفه شریعتی‌نیاسر و تودیع جعفر میلی منفرد روز شنبه هفته آینده 6 دی در وزارت علوم برگزار شود.

 

سوابق

در سوابق مجتبی شریعتی، عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران و دانشیاری دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران به چشم می‌خورد. وی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه کاردیف، کارشناسی ارشد و دکتری را از دانشگاه منچستر انگلستان دریافت کرده است.

وی مدیرکل اسبق آموزش دانشگاه تهران، رئیس اسبق دانشکده فنی دانشگاه تهران، مدیر پژوهش و فناوری سابق شرکت ملی گاز ایران و رئیس اسبق دانشگاه کاشان بوده که به دلیل اختلاف با دکتر معین (وزیر وقت علوم) برکنار شد. آخرین مسوولیت وی در دولت دهم،  ریاست شورای انجمنهای علمی ایران بوده است.


سایت «متین» نوشته: "نکته جالب در مورد شریعتی نیاسر، وجه اشتراک سوابق انقلابی وی با کامران و فرهاد دانشجو در زمان تحصیل در انگلستان است به طوری که وی ۲۵ سال قبل و زمانی که در دانشگاهی در شهر منچستر انگلیس در آستانه دفاع از تز دکتری خود بود، به جرم پرچمداری جنبش حمایت از فتوای امام خمینی در ارتداد سلمان رشدی و با فشار لابی صهیونیست ها و با نامه مستقیم وزیر کشور وقت انگلیس از آن کشور اخراج شد؛ اتفاقی که خود او سه سال قبل در مصاحبه با شماره ۳۳ نشریه پنجره، آن را بزرگترین افتخار زندگی اش اعلام کرد."

 

ارسال به :