چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یونسی: برخورد با دراویش حرکتی خودسرانه خارج از اراده حکومت و حاکمیت است
جرس: دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها با بیان اینکه متاسفانه دو یا چند قرائت از اسلام در حال حاضر شکل گرفته است، گفت: یک قرائت ضد اخلاقی و یک قرائت خشن و ضد انسانی پدید آمده که برآیند و نتیجه آن ظهور و بروز گروههای تکفیری و افراطی همانند القاعده و طالبان یا داعش است که به نان اسلام ناامنی ایجاد می کنند.

 

 

به گزارش ایرنا، علی یونسی عصر شنبه در نشست خبری در تبیین اهداف برگزاری همایش پیامبر رحمت و مدارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش که در دانشگاه تهران خواهد بود، آغاز سلسله فعالیت های علمی توسط دانشمندان و صاحبنظران برای معرفی چهره رحمانی و اصلی اسلام است و در آن، به تعظیم و تکریم و بزرگداشت محمد به عنوان پیامبر رحمت و مدارا پرداخته می شود.

 

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی در پاسخ به اینکه در سالهای گذشته در برخورد با دراویش اتفاقاتی افتاده است و هم اکنون رویکرد دولت یازدهم درباره دراویش چه خواهد بود؟ گفت: آنها اتفاقات ناگواری بود و مصلحت نبود اتفاق بیفتد و بعد هم تکرار نشد.

 

یونسی تصریح کرد: حرکتی خودسرانه خارج از اراده حکومت و حاکمیت بود و حاکمیت جمهوری اسلامی به هیچ وجه موافق این تندروی ها نیست ؛ این تند روی ها گاهی ضد شیعه ، گاهی ضد سنی و گاهی ضد یک فرقه است و فرقی ندارد.

 

وی افزود: ملت ایران اکثریت مسلمان و شیعه دارد اما در این ملت بزرگ ، ادیان و مذاهب وجود دارد؛ ملت بزرگ باید در کنار هم زندگی کند و همدیگر را تحمل کند و دعوا انجام ندهد ؛ قانون هم باید در اینجا حاکم باشد؛ هیچ کس حق ندارد اراده خود را بر قانون تحمیل کند و قانون برای هر شهروند ایرانی حقوقی قائل شده و اگر آن شهروند تابع هر مذهب و دینی هم باشد حقوقی دارد و هیچ کس حق ندارد به حقوق دیگری تعدی کند و این کار جرم است؛ آنچه که اتفاق افتاد برخلاف مصالح و قانون جمهوری اسلامی بوده است.

 

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها همچنین گفت: بزودی در دانشگاه زاهدان یک همایش مشابه همایش پیامبر رحمت با یک گفتمان هنری برگزار می شود و از دانشمندان جهان اسلام و سایر دنیا دعوت شده و بیش از ۵۰ نفر از دانشمندان معروف مقاله خواهد داد.

 

یونسی گفت: این همایش استان سیستان و بلوچستان هم در همین راستای معرفی چهره رحمانی اسلام است و بین المللی است و از همه اروپا و امریکای شمالی و جنوبی نیز استادان و کارشناسانی حضور پیدا می کنند.

 

همایش پیامبر رحمت و مدارا به همت دستیاری ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم روز پنجشنبه با شرکت مهمانان داخلی و خارجی در دانشگاه تهران برگزار می شود.

 

ارسال به :