چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ -
- 20 Nov 2019
21 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نمایش فیلم «خانه پدری» متوقف شد
جرس: نمایش فیلم سینمایی خانه پدری که از روز پنجشنبه(۴ دی ماه) به‌صورت آزمایشی آغاز شده و قرار بود از هشتم دی ماه به صورت رسمی آغاز شود؛ متوقف شد.

 

به گزارش ایلنا؛ امیرحسین علم‌الهدی؛ دلیل توقف نمایش این فیلم را اعلام رسمی مسئولان سینماهای آزادی، خانه هنرمندان و سینماسوره اصفهان مبنی بر عدم نمایش فیلم خانه پدری بیان کرده است.

 

این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که این سینماها پیروی توافقات قبلی؛ قرارداد قانونی و رسمی را برای نمایش فیلم‌های سینمای هنر و تجربه بدون هیچ محدودیت مضمونی فیلم‌های دارای پروانه نمایش امضا کرده بودند.

 

در بیانیه علم‌الهدی آمده: گروه هنر و تجربه مجبور شد برای جلوگیری از خسارت مادی و معنوی و به دلیل عدم امکان اجرای تعهدات خود؛ حسب قرارداد با مالکان فیلم خانه پدری تا مهیا شدن شرایط مناسب و درخور شان نمایش این فیلم،نمایش فیلم خانه پدری را متوقف کند.

 

باوجود آنکه فیلم سینمایی خانه پدری در دو روز اکران خود با استقبال خوبی همراه شده بود اما سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتوانستند مقابل فشارهای حوزه هنری و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مقاومت کننند و اکران فیلم متوقف شد.

 

ارسال به :