دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 23 Apr 2018
07 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
هیچ سهل‌انگاری از سوی نظام و شورای نگهبان در سال ۸۸ صورت نگرفت


سخنگوی سابق شورای نگهبان در بررسی ابعاد مختلف فتنه ۸۸ گفت: پیشنهاد ابطال انتخابات با بیان تقلب از جمله رموز فتنه ۸۸ بود که نمایندگان کاندیداها و سران فتنه مرتباً به شورای نگهبان مطرح می‌کردند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عباسعلی کدخدایی عصر امروز در برنامه‌ای که تحت عنوان ۹ دی روز برخواسته از بصیرت، ناگفته‌های فتنه ۸۸ که به همت خانه انقلاب ولایت برگزار شده بود، اظهار کرد: حماسه ملی ۹ دی به عنوان یک حماسه مردمی در تاریخ ایران ثبت شد.


وی بیان کرد: مردم ولایتمدار ایران یک بار دیگر در حماسه ۹ دی در پشتیبانی از شجره طیبه یعنی نظام و انقلاب اسلامی ثابت کردند که کوچک‌ترین کوتاهی نخواهند کرد.


کدخدایی در ادامه با اشاره به برخی از اتفاقات صورت گرفته و حوادث رخ داده در فتنه ۸۸ ابراز کرد: فتنه ۸۸ در راستای ممانعت از ایجاد بستر و شکل‌گیری ایران اسلامی بود.


وی خاطرنشان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه به واسطه قدرت نظامی نیست بلکه به واسطه پشتوانه مردمی و استحکام مبانی تفکری اسلامیت و جمهوریت است.


سخنگوی سابق شورای نگهبان عنوان کرد: انتخابات هر کشوری مظهر تجلی، حضور و مشارکت مردم است و با توجه به حضور پرشور مردم ایران به صورت همیشگی در انتخابات، دشمنان خارجی هیچگاه سعی در در بافتن کلاهی برای خود نبودند.


وی افزود: انتخابات سال ۸۸ برای نظام یک فرصت بود که دشمنان با تمام قوا وارد میدان شده و آن را به تهدیدی تبدیل کردند.


کدخدایی تاکید کرد: سران فتنه که از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بودند در مقابل هر راهکاری برای حل مشکل و اصلاح معضلات کوتاه نمی‌آمدند و مرتباً بهانه‌جویی می‌کردند چرا که هدف اصلی آنها توطئه، خیانت و فتنه بود.


وی تصریح کرد: دشمن با مدیریت جدی و کامل در میدان اجرای فتنه علیه نظام آمد، خود‌دوستی به جای نظام‌دوستی باعث انحراف سران فتنه ۸۸ شد.


کدخدایی متذکر شد: حضور و درگیری افرادی که در سابقه کاری خود مناصب دولتی و مهمی در نظام جمهوری اسلامی داشتند از جمله سرمایه‌گذاری‌های دشمن در فتنه ۸۸ بود که هوشیارانه صورت گرفت.


وی تصریح کرد: فتنه‌گران به دنبال‌ اصلاح مشکلات در سال ۸۸ نبودند، بلکه آنها مکرراً با لجاجت و بهانه‌سازی در پی ادامه توطئه و فتنه‌گری خود بودند.


کدخدایی افزود: همواره هدف همه دشمنان داخلی و خارجی در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران، خدشه واردکردن به اقتدار نظام و کشیدن پنجه به چهره‌ نظام اسلامی است.


وی تاکید کرد: دشمنان انقلاب و اسلامی اصولاً یا آشکارا به مقابله با ایران و آرمان هالی انقلاب می‌پرداختند و یا توسط مزدوران و خائنان غربی‌نشین این دشمنی انجام می‌شد، ولی فتنه ۸۸ متمایز با آنها بود.


سخنگوی سابق شورای نگهبان ادامه داد: فتنه‌گران برای نخستین باعث جسارت دشمن به انتخابات و حضور و مشارکت مردم در ایران شدند و این جرئت را به آنان دادند که بتوانند با اقدامات و صرف هزینه‌هایی فرصت بی‌نظیر انتخابات را به یک تهدید تبدیل کنند.


وی متذکر شد: ۲۴ ساعته شدن برخی از رسانه‌های غربی در قبل از انتخابات سال ۸۸ و دستور به برنامه‌سازی برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای از سوی لندن گواه بر برنامه‌ریزی دشمنان برای انتخابات ریاست جمهوری بود.


کدخدایی تصریح کرد: مواضع و سخنان و برنامه‌های رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های ماهواره‌ای همگی در راستای فتنه‌سازی و تشویش اذهان عمومی و براندازی بود.


وی افزود: برای تحلیل صحیح وقایع فتنه ۸۸ باید به دنبال سرمنشأ‌های اصلی باشیم، باید بدانیم که دشمن هرگز دوست نمی‌شود، حتی اگر چند مدتی دست دوستی برای رسیدن به منافعش با ما بدهد.


کدخدایی از لجاجت فتنه‌گران در هشت ماه فتنه ۸۸ گفت و اضافه کرد: فتنه‌گران با وجود همه پادرمیانی‌های افراد و خواص، در یک اتوبان یک طرفه حرکت کرده و پیروزی خود را قطعی تلقی می‌کردند.


وی متذکر شد: ادعای تقلب توسط برخی از نامزدهای دیروز و سران فتنه امروز ادعایی واهی بود، چرا که آنان در زمان انتخابات بیش از ۴۰ هزار ناظر معتمد خود را معرفی کرده بودند و ناظران گزارش تخلفی نداده بودند.


سخنگوی سابق شورای نگهبان ابراز کرد: کار خطا و غلطی که شکل گرفت و به نظر ما آتشی بر خرمن فتنه بود، مصاحبه خبری میرحسین موسوی قبل از تمام شدن حتی زمان رأی‌گیری بود، در این زمان هدف توطئه‌جویانه و فتنه‌گرایانه آنان برای ما یقین شد.


وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ابطال انتخابات با بیان تقلب از جمله رموز فتنه ۸۸ بود که نمایندگان کاندیداها و سران فتنه مرتباً به شورای نگهبان مطرح می‌کردند.


کدخدایی بیان داشت: نماینده میرحسین موسوی در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری با رهبر معظم انقلاب داشتند، صراحتا بر قبول نداشتن شورای نگهبان تاکید کرد و خواستار حذف و رد صلاحیت نامزد پیروز انتخابات شدند که این بدعتی آشکار بود.


وی اظهار کرد: طی توافقی با نمایندگان دو نامزد معترض، قرار بر این شد که طبق درخواست آقا محمدی نماینده میرحسین موسوی ۴ درخواست این نامزد معترض از سوی شورای نگهبان انجام گیرد.


کدخدایی بیان داشت: از جمله این اقدامات درخواستی نمایندگان، ابتدا بررسی خطوط نوشته‌شده برگه‌های رأی برخی از صندوق‌ها، دوم بازشمارش کل آراء ‌ چهار استان درخواستی و سپس تطبیق سریال شناسنامه‌ها با ته برگ تعرفه‌ها و میزان چاپ تعرفه‌ها بود که حتی آنان به این درخواست خود پایبند نشدند و حاضر به دادن تعهد مبنی بر پذیرفتن نتایج انتخابات پس از این درخواست‌ها نشدند.


سخنگوی سابق شورای نگهبان ابراز کرد: دشمن با هوشیاری کامل برنامه‌ریزی دقیقی در فتنه ۸۸ کرد و با سرمایه‌گذاری مشخصی روی برخی خواص و دادن اطلاعات غلط چون آمار شهدا و کشته‌ها سعی در قد علم کردن آنان در برابر نظام شد که در بعضی مواقع موفق شد.


وی با اذعان به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران و شخص رهبری در دوران پس از انتخابات فرصت لازم و کافی را به سران فتنه برای بازگشت به راه و اصلاح امور دادند، اضافه داشت: دیگر زمان فرصت دادن تمام شده است و در حال حاضر مطالبه مردم رفع حصر سران فتنه البته برای محاکمه نه آزادی آنان است.


کدخدایی در پایان افزود: بر این نظر و عقیده هستم که هیچ سهل‌انگاری از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران و شورای نگهبان در سال ۸۸ صورت نگرفت و لجاجت و بهانه سازی فتنه‌گران و توهم آنان برای ابطال انتخاباتی که هیچ دلی منطقی و مستدلی برای ناسالم بودن آن وجود نداشت از جمله دلایل طولانی شدن زمانه فتنه بود.

منبع: فارس 

  ستون «جهت اطلاع» منعکس کننده‌ی نظرات و مطالب تحلیلی مغایر با اهداف جنبش سبز است و صرفا جهت اطلاع همراهان جنبش سبز و خوانندگان جرس منتشر می گردد. 


 

 

ارسال به :