پنج‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ -
- 23 Jan 2020
26 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پیام تبریک عبدالفتاح سلطانی به مناسبت سال نو میلادی
جرس: عبدالفتاح سلطاني وكيل و از اعضاي موسس كانون مدافعان حقوق بشر كه پنجمين سال از دوران حبس يازده ساله خود را مي گذراند ، در أخرين ساعات سال ٢٠١٤ ميلادي در پيامي، آغاز سال نوي ميلادي را تبريك گفت.

 

به گزارش جرس، متن كامل پیام عبدالفتاح سلطاني به شرح ذيل است:

بار دیگر مسیح از مادری از نور نه در زمانی بسیار دور که هم اینک در سپهری آکنده از بوی تعفن مکر زر و زور ، از افلاک ، پای در خاک نهاد و مردم خسته و تکیده از بیداد با گلوی ورم کرده از خشم فروخورده هلهله کنان و پایکوبان با هزاران راز و نیاز و آغوشی باز او را در بر گرفته اند و نور امید طوفان آسا در فضای دلها پیچید و اندوه به جای مانده از ستم ها را درنوردید.
 پیر دنیادیده و سالخورده ای در گوشه کز کرده با خود میگفت : «ای کاش اینبار بینوایان همنوا ناکامان به کام گرد.» ولی افسوس آنچه می خواست نه آن شد. زمانه دیگرگون و به نام نور، ظلمت حکم روا و کومه های هیزم انباشته و صلیب ها هزار هزار و افسون تر از آن طناب های دار برافراشته گردید و خرافه ستیزان و دانش اندوزان دادخواه در آتش بیداد سوخته و لبان حقگویان با ریسمان ستم دوخته گردید.
 و بار دیگر این مردم از گذشته نآموخته، نشسته به انتظار چشم به در دوخته زمزمه می کنند : شاید آن یار سفرکرده دگر بازآید.» و این بار پیر دنیادیده از جا برخاسته و صلیبی بر دوش، شمعی در دست فریاد می زند : ناله و نفرین بر تاریکی چه سود؟! شمعی، چراغی، مشعلی برافروزید و تاریکی را برای همیشه بدرقه کنید.
 با شمعی در دست و شعله ای از نور امید در دل به استقبال سال نو می رویم. از کنج زندان نه تنها با زبان که از دل و جان سال نوی میلادی را به همه مسیحیان جهان از جمله هم میهنان مسیحی به ویژه نوکیشان گرفتار در زندان تبریک و شادباش مي گويم .

عبدالفتاح سلطاني
٣٠ /١٢/ ٢٠١٤
زندان اوين

ارسال به :