پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
با دستور معاون دادستان تهران؛ چهارده زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین ممنوع‌الملاقات شدند
جرس: چهارده زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین با دستور معاون دادستان تهران ممنوع الملاقات شده اند.

 

 

به گزارش کلمه، خانواده تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ صبح روز دوشنبه در پی مراجعه به زندان اوین برای انجام ملاقات هفتگی متوجه شدند که این زندانیان به دستور مهدی خدابخش معاون دادستان تهران و دادیار ناظر بر امور زندان سیاسی ممنوع الملاقات شده اند.

 

بر اساس این گزارش، با پی گیری بیشتر و اعتراض خانواده زندانیان سیاسی مسئولان زندان اوین اعلام کردند که طبق دستور معاون دادستان سیزده تن از زندانیان برای دو نوبت (دستکم بیش از دو ماه) از ملاقات حضوری محروم خواهند بود اما امکان ملاقات کابینی خواهند داشت. با این حال از هرگونه ملاقات مسعود صادقی، زندانی سیاسی سبز، ممانعت به عمل آمده است.

 

خانواده زندانیان سیاسی گفته اند که این زندانیان پس از اطلاع از این موضوع در ملاقات کابینی تاکید کرده اند که هیچ حکم انضباطی به آنها ابلاغ نشده و در آیین نامه های زندان پدیده ای به عنوان مجازات انضباطی مخفیانه و گروهی وجود ندارد که معاون دادستان بتواند بر اساس آن بدون ابلاغ حکم شورای انضباطی چنین دستور غیرقانونی و خودسرانه ای صادر کند.

 

این گزارش می افزاید، مهدی خدابخش معاون دادستان تهران و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی که از حدود سال ۹۰ در این سمت قرار گرفته، به ویژه طی یک سال گذشته در مانع تراشی برای ملاقات زندانیان سیاسی با خانواده هایشان و همچنین اخلال در انجام امور درمانی زندانیان و تبعید آنها به زندان هایی با شرایط دشوارتر، نقش اساسی داشته است.

 

به گفته خانواده زندانیان سیاسی این معاون دادستان تهران، کارمندان دفتر خود را مسئول مطالعه سایت های خبری و سیاسی کرده که هر نوع خبر یا یادداشت منتشره در مورد زندانیان را چاپ و در “پرونده سایتی” هر زندانی قرار دهند.

 

این مقام قضایی هر نوع تصمیم گیری در خصوص بهره مندی زندانیان سیاسی از حقوق اولیه شان را نه با استناد به قانون بلکه با توجه به این پرونده و رویه خودسرانه، اتخاذ می کند. وی همچنین مکررا اعضای خانواده زندانیان سیاسی را به دلیل مطالب منتشر شده در رسانه ها تهدید و ارعاب کرده است.

 

ارسال به :