پنج‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ -
- 23 Jan 2020
26 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
کنترل بخش بزرگی از کوبانی به دست مدافعان کرد افتاده است
جرس: بنا بر گزارشی تازه از سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، مدافعان کرد کوبانی، توانسته‌اند نیروهای داعش را از ۸۰ درصد این شهر شمالی سوریه بیرون کنند و دوشنبه، ۱۵ دی ماه، کنترل مناطق مهم دولتی و امنیتی آن را نیز در دست گیرند.

 

 

دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است می‌گوید «گروه [کرد] ‘مدافعان خلق’ که ماه‌ها است علیه جهادیون داعش می‌جنگند، کنترل کامل منطقه امنیتی شهر را در دست دارند».

 

به گزارش رادیوفردا، کنترل این منطقه از ۱۸ مهر ماه در دست نیروهای داعش بود.

 

مدافعان کرد کوبانی -بنا بر این گزارش- پس از تبادل آتشی قوی میان دو طرف که از شب یک‌شنبه ۱۴ دی آغاز شد، توانسته‌اند نیروهای داعش را از بخش‌های مهم شهر بیرون کنند.

 

گروه داعش از میانه ماه میلادی سپتامبر به کوبانی حملاتی همه‌جانبه ترتیب داد؛ این گروه در حالی با مقاومت مدافعان روبه‌رو شد که نزدیک بود کنترل کامل این شهر در مرز سوریه و ترکیه را در دست گیرد.

 

طی این زمان افراطوین داعش هدف حملات هوایی آمریکا و ائتلافی به رهبری آن کشور نیز قرار گرفتند. این حملات هم در سوریه و هم در عراق انجام می‌شود.

 

به گزارش خبرگزای فرانسه، روز یک‌شنبه نیز ائتلاف به رهبری آمریکا هشت حمله هوایی در اطراف کوبانی انجام داد.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول ادریس نیسان، از مقام‌های ارشد کوبانی، نقل کرده است با پیشروی مدافعان شهر و افزایش حملات هوایی، امیدوار است کنترل کامل شهر تا چند روز آینده به دست نیروهای کرد بیافتد.

 

پیشروی‌های مدافعان کوبانی در روزهای گذشته در اطراف شهر نیز ادامه داشته و مواضع داعش نیز همچنان هدف حملات هوایی بوده است.
 

ارسال به :