چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
09 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ممانعت از برگزاری نماز جمعه اهل سنت در غرب تهران
ممانعت از برگزاری نماز جمعه اهل سنت در غرب تهران
جرس: با وجود تبلیغات گسترده و توجه به  هفته وحدت، روز  جمعه  ۱۹ دی ماه  ماموران انتظامی از برگزاری نماز جمعه اهل سنت در   منطقه پونک در شمال غربی تهران جلوگیری کردند . در پی اطلاع رسانی مبنی بر حضور مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت در کنفرانس بین المللی وحدت و اقامه نماز جمعه این هفتهٔ نماز خانه مرکزی اهل سنت تهران به امامت وی، نماز گزاران اهل سنت از نخستین ساعات امروز روانه نماز خانه مربوطه شدند.

به گزارش جرس، در این روز ماموران نیروی انتظامی از صبح زود تمام خیابان های منتهی به محل برگزاری نماز جمعه را در کنترل خود درآورده بودند و بر رفت و آمد همه مردم نظارت داشتند . جلوی خودرو ها و مسافران آنها را می گرفتند ، سوال می کردند که کجا می روند و اینجا چه می کنند و برخی از این خودروها و مسافرانشان را از نزدیک شدن به محل برگزاری نماز جمعه باز می داشتند و بر می گرداندند .

شایان ذکر است که در تهران هیچ محل ثابتی برای برگزاری نماز جمعه اهل سنت وجود ندارد و برخی از آنها در محل سفارت پاکستان این نماز را به جای می آورند . کاری که از نظر امنیت ملی مخاطره آمیز به نظر می رسد .

در زمان وزارت کشور عبدالله نوری طرحی ارائه شد که بر اساس آن امکان راه اندازی یک مسجد مخصوص اهل سنت در تهران فراهم می شد . حتی زمین آن برای ساخت این مسجد نیز در نظر گرفته شده بود . با این همه و با توجه به موافقت دولت خاتمی با این موضوع از طرف دفتر آقای خامنه ای با این کار مخالفت شد و از ادامه کار جلوگیری کردند . تهران به عنوان پایتخت ایران و با توجه به این که دارای جمعیت قابل توجهی از اهل سنت است ، فاقد مسجدی برای برگزاری نماز و دیگر مراسم مذهبی اهل سنت است.

ارسال به :