پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ -
- 21 Nov 2019
23 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
علی مطهری به عنوان یک نماد و نهاد
کار او کارستان است. صدای او صدای اکثریت مردم ایران است؛ صدای هر انسانی است که نمی تواند در برابر ستم و تزویر و بی رسمی ساکت بماند. 


واقعیت این است که بسیاری از ما آرزو می کنیم، یا دست کم در اندیشه و دغدغه ایم که رنگ ستم نگیریم. در برابر بی رسمی و بیداد ساکت نمانیم…اما! مصلحت ها از راه می رسند. سایه سنگین هزینه هایی که بایست پرداخت، فضا را تاریک می کند و بسیاری در سکوتی سرد، بر ان چه می گذرد؛ می نگرند. در این سرما و تاریکی و سکوت وقتی فردی مثل علی مطهری از مهمترین تریبون کشور سخن می گوید، و حتما می داند که از هر گوشه و کناری بر او خواهند تاخت… بی اختیار با خود می گویم او دیگر یک فرد و یا تنها نماینده  مجلس نیست. انسانی است که در این زمانه عسرت، نماد مروت و مردانگی و پاکبازی است. به تعبیر حافظ:
 

شهر خالی ست ز عشاق بود کز طرفی

مردی از خویش برون آید و کاری بکند


کار علی مطهری کارستان است! نطق ناتمام او مهمترین نطق همین دوره مجلس و شاید تمام دوره های مجلس خواهد بود. بیانیه او ، آینه روشنگر فضای سیاسی-فرهنگی کشور است. صدای او صدای اکثریت مردم ایران است. صدای هر انسانی است که نمی تواند در برابر ستم و تزویر و بی رسمی ساکت بماند.


حقیقت این است که اگر شهید عالی مقام، مطهری بزرگ به دست گروهی سیاه اندیش و جنایت کار از میان نمی رفت. راه و رسم او همین بود که فرزند صالح و شجاعش نماد آن است. اگر مطهری مانده بود، اگر بهشتی مانده بود، کشور و ملت ما سرنوشت دیگری داشت. قساوت به نام غیرت دینی و خرافه به جای خرد مندی و مداحی به جای موعظه حسنه نمی نشست. و نیز در عرصه سیاست و اقتصاد و فرهنگ ، نظامیگری حاکم بر سرنوشت کشور و ملت نمی شد…  
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.