چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ -
- 11 Dec 2019
13 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ابتکار فعالان شبکه های اجتماعی در راه اندازی سایت حمایت از علی مطهری
جرس: جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران طی نامه‌ای به علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از مواضع این نماینده مجلس تاکید کردند: ما به عنوان جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران حمایت خود را از هر حرکتی که در راستای احقاق حقوق مردم باشد اعلام می‌کنیم. همزمان و در ادامه واکنش های مردمی به برخوردهای صورت گرفته با علی مطهری در مجلس، گروهی از فعالان شبکه‌های اجتماعی با امضای نامه‌ای، از این نماینده شجاع به دلیل طرح و پیگیری حقوق رهبران جنبش سبز و مقابله با قانون‌شکنان حمایت کردند.

 

به گزارش آفتاب، جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران طی نامه‌ای به علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از مواضع این نماینده مجلس تاکید کردند: ما به عنوان جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران حمایت خود را از هر حرکتی که در راستای احقاق حقوق مردم باشد اعلام می‌کنیم.

در این بیانیه خطاب به علی مطهری آمده است: در سالهای اخیر … بسیاری از دلسوزان مردم و نظام ناخواسته مجبور به سکوت شدند. اما در همین سالها بارها و بارها ندای حق‌طلبانه شما را شنیده‌ایم. اطمینان داشته باشید شما را در این مسیری که در آن گام نهاده‌اید تنها نمی‌گذاریم. هرچند شجاعت ذاتی شما باعث شد نه تنها عرصه را خالی نکنید بلکه سخنان و مواضع شما به لباس نمایندگی مجلس حرمت و ارزش بیشتری داد.

 

در ادامه این بیانیه نوشته شده است: آنچه در این سالها بر بزرگان و دلسوزان واقعی نظام جمهوری اسلامی ایران رفت باورنکردنی بود اما شما عیار انقلابی خود را نمایان کردید. اگر بخواهیم منصفانه بگوییم انتظاری هم جز این از فرزند شهید والامقام مرحوم مرتضی مطهری نمی‌رفت. در روزگاری که هیچ نگاه منتقدانه‌ای تحمل نمی‌شود، بر راه آزادیخواهانه و حق‌طلبانه مردم ایران استوار ماندید. ما به عنوان جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران حمایت خود را از هر حرکتی که در راستای احقاق حقوق مردم باشد اعلام می‌کنیم و در این بین از مواضع شرافتمندانه شما به عنوان نماینده‌ای از جنس مردم حمایت کرده و امیدواریم دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم قدم در راه شما بگذارند.

 

ابتکار فعالان شبکه های اجتماعی

همزمان گروهی از فعالان شبکه‌های اجتماعی با امضای نامه‌ای، از این نماینده شجاع به دلیل طرح و پیگیری حقوق رهبران جنبش سبز و مقابله با قانون‌شکنان حمایت کردند.  سایت اینترنتی مذکور که با امضای «جمعی از ایرانیان» شروع به فعالیت کرده، به این دلیل روز بیست و یکم دی ماه را بعنوان اسم خود انتخاب نموده که در آن روز علی مطهری مطالبی را شجاعانه از تریبون مجلس طرح کرد و هتاکانه مورد حمله چندین نماینده افراطی قرار گرفت.

 

آدرس سایت و نامه ی حمایت از علی مطهری که در حال جمع آوری امضا از شهروندان است، به شرح زیر می باشد:

www.21dey.com

 

متن نامه بدین شرح است:

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
مردانی از مومنان هستند که بر پیمان خود با خدا صادقانه ماندند، برخی تا آخر راه رفتند و برخی در انتظارند، ولی در عهد و پیمان خود تردید ندارند.

جناب آقای علی مطهری
شما در راه دفاع از حقوق محصوران و مقابله با قانون‌شکنان نماینده‌ی ما و صدای حق‌طلبی و عدالت‌خواهی ایرانیان هستید. در این مسیر استوار بمانید که خدا با حق‌طلبان است.

با امید،
جمعی از ایرانیان

 

ارسال به :