شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مطهری مدرس


دکتر علی‌ مطهری به عنوان یک نماینده مردم در خانه ملت در انجام تکالیف ملی‌ و دینی پرچم مبارزه با ظلم ، فساد و اختناق را تنها در تنگنا به دوش می‌کشد و شجاعت تحسین برانگیزش بداندیشان، قانون شکنان و زمامداران را به چالشی حیرت آور فرخوانده است. اگر چه او در میا‌‌ن نمایندگان فرمایشی و استصوابی مجلس تنهاست ولی‌ این تنهایی او را به سکوت نکشانده است و در جریان بی‌قانونی حاکم در کشور و حصر سران سبز پرده خفقان حاکمیت را دریده و مدرس وار فریاد و خروش تاریخی‌ خود را بدون ترس و واهمه‌ای بر سر ستمکاران زر، زور و تزویر سر داده است که مردان تاریخ هیچ وقت تسلیم زور و ستم نشده اند.  دکتر مطهری به حق افتخار مجلس و نمایندگی ملت است و مقاومت و مبارزه بی‌ امان او در اجرای قانون و عدالت یادآور مبارزه بی‌ امان شهید مدرس است.

امام خمینى رحمه الله در مورد مدرس مى فرماید: «مرحوم مدرس که به امر رضاخان ترور شد، از بیمارستان پیام داد به رضاخان بگویید من زنده هستم. مدرس حالا هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده اند. … یک شخص روحانى که لباسش از سایر اشخاص کمتر بود و کرباس به تن مى کرد.

او در مقابل قدرت زیاد رضاخان ایستاد و آن طور هجوم کرد به مجلس که نگذاشت رضاخان کارى بکند و در حالى که عمال رضاخان با هم زنده باد زنده باد مى گفتند، ایستاد و گفت که مرده باد رضاخان و زنده باد من. یک همچون مرد قدرتمندى بود، براى اینکه الهى بود. مى خواست براى خدا کار بکند و از کسى نمى ترسید”

در وجود دکتر مطهری ترس وجود ندارد و لا خوف و لا هم یحزنون. درود فراوان بر متفکر شهید و تئورسین انقلاب اسلامی استاد مرتضی‌ مطهری و باقیات صاالح او


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.