پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -
- 14 Nov 2019
16 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اوباما مقررات جدیدی را برای کاهش چشمگیر تحریمها علیه کوبا اعلام کرد
 جرس: باراک اوباما رییس جمهوری امریکا مقررات جدید فراگیری را اعلام کرد که باعث کاهش چمشگیر تحریم ها علیه کوبا شده و راه این جزیره تحت حکومت کمونیستها برای گسترش فعالیت های مسافرتی ، تجارتی و مالی را خواهد گشود.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، اوباما ضمن ستیزه جوبی با منقدان تندروی کنگره ، به تعهد خود در ماه گذشته برای کاهش محدودیت ها در مورد معامله با کوبا به عنوان بخشی از یک تلاش تاریخی برای پایان دادن به یک دهه خصومت عمل کرد.

 

به گزارش رادیوفردا، تحریمهای امریکا علیه کوبا که از 54 سال پیش پابرجاست همچنان باقی خواهند ماند. تنها کنگره می تواند آن را لغو کند.

 

ولی بسته مقررات صادرشده از سوی وزارت خزانه داری و بازرگانی که از روز جمعه به مورد اجرا گذاشته خواهد شد،اجازه صدور تجهیزات مخابراتی، محصولات کشاورزی و تجهیزات ساختمانی و اجازه سفر بیشتر دادن به امریکاییها به این جزیره و برقراری روابط بانکی را خواهد داد.

 

شرکتهای هواپیمایی امریکا نیز مجاز خواهند بود پروازهایشان را به این جزیره کارائیب افزایش دهند.

 

اقدامات پنجشنبه نخستین گام محسوس امریکا برای اجرای تغییرات اقتصادی وعده داده شده از سوی اوباما در 17 دسامبر است زمانی که خود وی و رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا طرح هایی را برای اعاده روابط دیپلماتیک بین این دو دشمن دوران جنگ سرد اعلام کردند.  

 

ارسال به :