پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
کرباسچی: نقل قول هاشمی شایعه است
 جرس: غلامحسین کرباسچی از انتشار روزنامه اسمان خبر داد و گفت: «آسمان» در مجموعه گروه مجلات هم ميهن منتشر شد و حدود سه سال روي آن كار شد تا از هفته‌نامه به روزنامه تغيير يافت. در حال حاضر نيز مديرمسوول آن به دنبال اين است كه اگر بتواند تركيب توانمندي تنظيم كند و با توجه به رفع مشكلات قبلي دوباره آن را منتشر كند.  

 

گفت و گوی اعتماد با کرباسچی به این شرح است:

 

همايش پنجشنبه را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟


به هر حال نفس اينكه دوستان مي‌توانند در يك سالن جمع شوند و يكديگر را ببينند مهم است. اينكه چه صحبت‌هايي مطرح مي‌شود و حواشي همايش چيست در مرحله بعد قرار مي‌گيرد. به اعتقاد من همين كه امكان حضور اينچنيني بعد از چندين سال براي اصلاح‌طلبان فراهم مي‌شود جاي اميدواري دارد. اما حواشي و نابساماني‌هايي ديده شد.

 

مثلا چه نا بساماني؟

 

اينكه برگزار‌كنندگان همايش در ميانه سخنراني به ميهمان تذكر دادند و بعد هم عده‌يي سراغ افراد دعوت شده و دعوت نشده رفتند و...

خب اينكه ميهمانان در رديف اول بنشينند خودش نظم است (با خنده) اما من باز هم تاكيد مي‌كنم كه نبايد درگير اين حواشي بود. مهم اين است كه دوستان مي‌توانند همديگر را در اين نوع همايش‌ها ببينند.

 

اخيرا برخي شايعه كرده‌اند آقاي هاشمي‌رفسنجاني در ديدارها به فعالان حزبي توصيه مي‌كند در انتخابات آتي حول محور حزب كارگزاران فعاليت‌هاي‌شان را ساماندهي كنند. شما اين موضوع را تاييد مي‌كنيد؟

 

من از آقاي هاشمي چنين موضوعي را نشنيده‌ام و فكر مي‌كنم اينها شايعاتي است كه برخي افراد و گروه‌ها براي ايجاد تفرقه بين اصلاح‌طلبان مطرح مي‌كنند.

 

نقش كارگزاران در انتخابات و همگرايي اصلاح‌طلبان چيست؟


ما نه مدعي محوريت فعاليت اصلاح‌طلبان هستيم نه خود را لولاي انسجام مي‌دانيم. اما هر كاري كه بتوانيم براي انسجام و همگرايي بيشتر انجام مي‌دهيم. ما سر همان حرف گذشته مان هستيم و به عنوان يك تشكل اصلاح‌طلب و عضو خانواده اصلاحات فعاليت‌هاي‌مان را پيگيري مي‌كنيم.

 

در برخي محافل سياسي موضوع اختلافات دروني حزب كارگزاران مطرح مي‌شود. آن را تاييد مي‌كنيد؟

 

اختلاف درون كارگزاران دروغ است. هميشه بحث وجود دارد و ديدگاه‌هاي افراد ممكن است با هم در تعارض باشد اما برآيند تصميمات يكي است. در اين مورد مشخص هم اختلافي با آقايان نداريم.

 

شنيده مي‌شود در اين شرايط شما به دنبال انتشار روزنامه آسمان هستيد.آيا چنين برنامه‌يي داريد ؟

 

«آسمان» در مجموعه گروه مجلات هم ميهن منتشر شد و حدود سه سال روي آن كار شد تا از هفته‌نامه به روزنامه تغيير يافت. در حال حاضر نيز مديرمسوول آن به دنبال اين است كه اگر بتواند تركيب توانمندي تنظيم كند و با توجه به رفع مشكلات قبلي دوباره آن را منتشر كند.

 

با اين وصف كارگزاران تنها حزبي خواهد بود كه دو روزنامه دارد؟

 

هيچ كدام اين دو روزنامه ربطي به حزب كارگزاران ندارند و سخنگوي كارگزاران نيستند. هر دو روزنامه‌هاي اصلاح‌طلبي است كه اين تفكر را نمايندگي مي‌كند. گروه نشريات هم‌ميهن هفت سال نشريه منتشر مي‌كند و آسمان هم در همان قالب منتشر مي‌شود. اگر در آن قالب منتشر شود طبعا بنده هم در كنارشان هستم اما نه با سمت مديرمسوول. 

 

ارسال به :