سه‌شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ -
- 20 Feb 2018
04 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وضعیت نگران کننده سعید رضوی فقیه، فعال محبوس جنبش سبز
وضعیت نگران کننده سعید رضوی فقیه، فعال محبوس جنبش سبز
جرس: سعید رضوی فقیه، عضو سابق دفتر تحکیم، روزنامه نگار و از فعالان حامی جنبش سبز که از زندان به بیمارستان اعزام شده، با خطر سکته قلبی رو به روست، با این حال ماموران و مسئولان زندان در پیگیری امور درمانی وی سهل انگاری و کارشکنی می کنند.

 

به گزارش جرس، این فعال سیاسی که سال گذشته پس از ورود به ایران و انجام یک سخنرانی انتقادی بازداشت شد، در زندان رجایی شهر کرج محبوس بود، تا اینکه هفته پیش به بیمارستان منتقل گردید، اما مسئولان زندان برای درمان وی، تعلل می کنند.

 

این زندانی سیاسی از مشکلات حاد قلبی رنج می برد و به دلیل نداشتن غذای مناسب و عدم دریافت دارو در زندان، دچار گرفتگی شدید عروق شده است، به طوری که به گفته پزشکان خطر سکته قلبی او را تهدید می کند و نیاز به عمل جراحی باز قلب دارد. با این حال مسئولان زندان با علم به اینکه وی قادر به پرداخت هزینه های سنگین عمل جراحی نیست، از پرداخت این هزینه ها امتناع می کنند.

 

او هم اکنون در بخش اورژانس قلب بیمارستان امام خمینی تهران بستری است و چند مامور امنیتی به شدت او را ایزوله کرده و از ارتباط وی با دیگران جلوگیری می کنند. رضوی فقیه نیز گفته است که در اعتراض به سهل انگاری و تعلل زندان رجایی شهر در رسیدگی به درمانش اعتصاب غذا خواهد کرد؛ اقدامی که با توجه به شرایط خطیر وی، ممکن است تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

 

با این حال، بهداری زندان رجایی‌شهر به رغم دستور واضح دادستانی مبنی بر دریافت درمان مناسب در مرکز مناسب پزشکی و به هزینه زندان، از انتقال وی به بیمارستان‌های تخصصی جلوگیری می‌کند و اجازه پیگیری امور توسط همراهان او را نیز نمی‌دهد.

ارسال به :