دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ -
- 09 Dec 2019
10 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
همایش بزرگداشت مهندس بازرگان به دستور نهادهای امنیتی لغو شد
جرس: همایش بیست سال پس از بازرگان؛ اسلام رحمت در برابر خشونت که قرار بود ساعت ۳ عصر امروز در سالن دایره المعارف اسلامی مرکز رایزن برگزار شود، ظهر امروز بدون اطلاع برگزارکنندکان همایش و از سوی نهادهای امنیتی لغو شد.

 

به گزارش ندای آزادی، آقای اکبر بدیع زادگان مسئول بنیاد فرهنگی مهندس بازرگان، با تایید این خبر و اظهار تاسف میگوید: “ما مدتی قبلی در نامه ی رسمی به دایره المعارف اسلامی تقاضای برگزاری مراسم را داشتیم و آنها اعلام موافقت کردند و تا امروز ساعت ۱۲ ظهر هیچ مشکل و ممانعتی برای برگزاری مراسم وجود نداشت.” بدیع زادگان با تاکید بر اینکه حتی اسامی سخنرانان و موضوعات سخنرانی از بیست روز پیش به مرکز دایره المعارف اسلامی ارائه شده بود از علت لغو ناگهانی همایش اظهار بی اطلاعی و تاسف کرد.

bazargan20th

به گفته او هیچ نهاد امنیتی و سیاسی با بنیاد فرهنگی مهندس بازرگان تماسی برای لغو مراسم نگرفته و این خبر به صورت غیرمستقیم از سوی اماکن به مرکز دایره المعارف اطلاع داده شده است.

مسئول بنیاد فرهنگی مهندس بازرگان با اظهار تاسف شدید ازعملکرد مسئولین و نهادهای ذیرربط میگوید: “این نوع حرکات به ضرر نظام ماست. میتوانستند ده روز پیش یا حتی سه روز به پیش به ما اطلاع هند ولی تا امروز چیزی نگفتند.”

گفتنی است روزنامه اطلاعات و برخی از نشریات کشور  روز گذشته اطلاعیه همایش را منتشر کرده بود.

آقای بدیع زادگان با اظهار اینکه بنیاد بازرگان، مجموعه ی صرفا فرهنگی با هدف جمع آوری و نشر آثار مهندس بازرگان است، تاکید کرد: “ما مطلقا کار سیاسی در این نهاد نمیکنیم و تاکنون بیست و دو مجموعه از آثار مهندس بازرگان را با مجوز ارشاد منتشر کردیم ولی متاسفانه چند کتاب هنوز اجازه نشرنگرفته است. آخرین کتابی که پس از چهار سال مجوز انتشار یافت کتاب “دروغ و نقش آن در دین و دنیای ما” بود که توسط انتشارات کویر منتشر شده و در مدت کوتاهی از انتشار به چاپ دوم رسیده است.”

کتاب دیگری که چهار سال است در انتظار مجوز به سر میبرد مجموع سخنرانی مهندس بازرگان در تیر ماه سال ۱۳۶۳ است با عنوان “توهین و تعظیم در اسلام و درایران”؛ که در مجموعه ۲۶ آثار مهندس بازرگان  با عنوان بازیابی ارزش ها جلد دوم، بر روی سایت بنیاد فرهنگی مهندس بازرگان قابل دسترسی است.

ارسال به :