پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تورم ۱۵.۸ درصدی در دی ماه
 جرس: مرکز آمار تورم دوازده ماهه منتهی به آذرماه سال ۱۳۹۳ را ۱۵.۸ درصد اعلام کرد.    

 

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص کل در دی‌ماه سال ۱۳۹۳ عدد ۲۰۴.۱ درصد را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش نشان داده است.

 

 

 

افزایش شاخص کل نسبت به مدت مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه ۱۴.۴ درصد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ۱۴.۹ درصد کاهش یافته است. شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی به رقم ۲۴۱.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۷ کاهش داشته است.

 

 

 

شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۰.۱ درصد رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۲ درصد است.

 

 

 

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به سال مشابه قبل ۹.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماهه منتهی به دی‌ماه سال ۱۳۹۳ نسبت به دوره مشابه قبل ۱۱.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه سال ۱۳۹۳، ۱۳.۸ درصد کاهش یافته است.

 

 

 

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در دی‌ماه ۱۳۹۳ به رقم ۱۹۱.۲ درصد رسید که ۱.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد.

 

 

 

میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به سال مشابه قبل ۱۶.۵ درصد است و نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی‌ماه سال ۱۳۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۷.۶ درصد است که نسبت به تورم تورم ۱۲ ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۳ (۱۸.۲) درصد کاهش یافته است.

 

 

 

همچنین بانک مرکزی نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به دی‌ماه ۱۳۹۳ نسبت به ۱۲ ماه مشابه دی‌ماه ۱۳۹۲ را معادل ۱۶.۳ درصد اعلام کرده بود. 

 

ارسال به :