شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ -
- 24 Feb 2018
08 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آمریکا: پیام تهدیدی از ایران برای اسرائیل دریافت نکرده‌ایم
آمریکا: پیام تهدیدی از ایران برای اسرائیل دریافت نکرده‌ایم
جرس: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با رد سخنان یکی از معاونان وزارت امور خارجه ایران درباره هشدار جمهوری اسلامی به اسرائیل٬ گفته است که چنین پیام تهدیدآمیزی از مقامات ایرانی دریافت نکرده است.

 

به گزارش خبرگزای آلمان، در پی انتشار گسترده خبر اظهارات یکی از معاونان وزارت امور خارجه ایران که مدعی شده بود جمهوری اسلامی از طریق آمریکا به اسرائیل پیغام داده که با کشتن یکی از فرماندهان سپاه در حملات هوایی به سوریه در هفته گذشته «وارد خطوط قرمز ما شده» و باید منتظر واکنش ایران باشد٬ جن ساکی٬ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه (۷ بهمن٬ ۲۷ ژانویه) با رد این موضوع گفته واشنگتن چنین پیامی از مقامات جمهوری اسلامی دریافت نکرده است.

 

خبر نخست٬ مبتنی بر گفته‌های حسین امیرعبداللهیان٬ معاون وزیر امور خارجه ایران بود که در رسانه‌های جهانی بازتاب گسترده‌ای داشت. به گزارش خبرگزاری ایرنا٬ او که در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار محمدعلی الله‌دادی و دیگر قربانیان حملات هوایی اسرائیل به جولان صحبت می‌کرد٬ گفت: «از کانال دیپلماتیک به آمریکا اعلام کرد‌ایم که بالگردهای رژیم صهیونیستی با هدف قراردادن سردار الله‌دادی و شهدای حزب‌الله که در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده‌اند٬ وارد خطوط قرمز ما شده و این رژیم جنایتکار باید تبعات و پیامد آن را درک کند.»

 

سردار محمدعلی الله‌دادی٬ جهاد مغنیه و چند تن دیگر از نیروهای ارشد حزب‌الله لبنان هفته پیش در جریان حمله هوایی اسرائیل به منطقه قنیطره در سوریه کشته شدند. اسرائیل بدون پذیرش مسئولیت این حملات٬ اعلام کرده بود کشتن فرمانده ایرانی هدف از انجام این حمله نبود و آنها گمان می‌کردند که گروهی از شبه‌نظامیان رده‌پایین را هدف قرار داده‌اند.

 

جن ساکی خطاب به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «در آخرین دور مذاکرات هسته‌ای میان مقامات ایران و آمریکا٬ چنین تهدیدی منتقل نشده است.» او افزود: «ما هرگونه تهدیدی از این دست را٬ به هر شکلی که باشد محکوم می‌کنیم.»

 

پیش از این هم سردار محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به این رویداد با انتشار نامه‌ای به مقامات اسرائیل هشدار داده بود که باید منتظر واکنش ایران باشند. به گفته او «این شهادت‌ها ثابت کرد که ما نباید از جهاد فاصله بگیریم؛ صهیونیست‌ها باید منتظر صاعقه‌های ویرانگر باشند؛ آنها در گذشته ظهور خشم ما را دیده‌اند.»

 

سردار جعفری همچنین گفته بود: «سپاه تا آخر پای فروپاشی رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد و با استمرار و عمق‌بخشی به حمایت‌های خود از مبارزین و مجاهدین مسلمان منطقه، تا حذف کامل این جرثومه فساد از جغرافیای سیاسی منطقه از پا نخواهد نشست.» پیامی که به شکل‌های گوناگون در مراسم گرامی‌داشت محمدعلی الله‌دادی بارها از سوی مقامات سپاه تکرار شد.

 

رسانه‌های اسرائیل در روزهای گذشته خبر دادند که مقامات این کشور از طریق روسیه٬ مقامات ایرانی را به آرامش دعوت کرده و به آنها پیام داده‌اند که در فکر اقدام تلافی‌جویانه نباشند.

ارسال به :