دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -
- 06 Apr 2020
12 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نه! حكم رحيمى اصلا عادلانه نيست
تا وقتى كه تكليف پرونده‌ى آقاى خامنه‌اى به عنوان بزرگترين بسترساز و حامى مفسدان در دولت‌هاى نهم و دهم روشن نشود 


١) اسماعيل احمدی‌مقدم، فرمانده‌ى نيروى انتظامى، در برنامه شناسنامه‌ى شبکه ۳ تلویزیون (٤ مردادماه ٩٢) گفته بود بعد از افشاى قتل و شكنجه‌ى معترضان به نتايج انتخابات ٨٨ در بازداشتگاه كهريزك، خواسته از مقامش كناره‌گيرى كند اما آقاى خامنه‌اى نگذاشت: «به ايشان نامه نوشتم که مطمئن باشید بنده هرگز از جنابعالی دلگیر نخواهم شد؛ مرا برکنار کنید و ایشان نپذیرفتند».

٢) خوشبختانه آيت‌الله هاشمى شاهرودى (رئيس پيشين قوه قضائيه) در قيد حيات است و سرحال!
سالها پيش از كهريزك، با گزارش‌هايى كه از سعيد مرتضوى (قاضىِ وقت دادگاه مطبوعات) به آقاى شاهرودى رسيد تصميم گرفت او را بركنار كند اما نتوانست نظر آقاى خامنه‌اى را جلب كند؛ به گفته‌ى آقاى شاهرودى «رهبرى ضمن تعريف از مرتضوى به عنوان يك قاضى جوان و موفق و شجاع موافقت كردند كه به او تذكر داده شود اما به هيچ‌وجه عوض نشود». البته اين خبر مدتى بعد به نقل از يك عضو هيئت منصفه‌ى مطبوعات در رسانه‌ها هم منتشر شد اما هيچگاه توسط آيت‌الله هاشمى شاهرودى تكذيب نشد.

٣) آقاى خامنه‌اى در آخرين ديدار رسمى با كابينه‌ى محمود احمدى‌نژاد (شهريور ٩١) گفت:
«در این سالهائى که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب خوشبختانه کاملاً برجسته شـده... [تلاش دشمنان] بخصوص در این دو سه سال اخیر، بیشتر شده... یکى از علل این دشمنى‌‌ها، همین پیشرفتهاى شماست».
اين ديدار در اوج گزارش‌هاى رسانه‌ها درباره‌ى مفاسد اقتصادى دولت احمدى‌نژاد از جمله پرونده‌هاى فساد محمدرضا رحيمى و سعيد مرتضوى نزديكترين همراهان او صورت گرفته و جالب است كه آقاى خامنه‌اى دقيقا در صحبت‌اش بر «دو سه سال اخير» تأكيد مى‌كند؛ يعنى سالهاى پس از ٨٨ كه نه تنها ميرحسين موسوى و مهدى كروبى پرده از فساد و تباهى و دروغ دولت برداشته بودند بلكه خبر كمك ميلياردى رحيمى به نمايندگان مجلس و اسناد نقش مرتضوى در ماجراى كهريزك و فساد مالى سازمان تأمين اجتماعى نيز در رسانه‌هاى رسمى داخل كشور منتشر شده بود!
... نه! حكم رحيمى عادلانه نيست تا وقتى كه تكليف پرونده‌ى آقاى خامنه‌اى به عنوان بزرگترين بسترساز و حامى مفسدان اقتصادى و سياسى در دولت‌هاى نهم و دهم روشن نشود... 

منبع: فیس بووک نویسنده 


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :