دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
زنگنه: اموال شناسایی شده از بابک زنجانی کمتر از ۳۰ درصد بدهی‌هایش است
جرس: شنیده‌ها حاکی از آن است که قوه قضائیه در حال ارزیابی اموال و دارایی‌های بابک زنجانی جهت باز پس گیری این اموال و برگشت به بیت المال است.


بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت کشور که در حرم آیت الله خمینی حضور یافته بود در گفت و گو با  جماران در مورد اقدامات انجام شده برای تصرف اموال بابک زنجانی به نفع خزانه دولت گفت: در این مورد با قوه قضائیه تفاهم شده و مراحل آن در حال طی شدن است تا این اموال را به وزارت نفت بدهند، اما هنوز اقدامات در این زمینه نهایی نشده است.وی در پاسخ به این سؤال که اموال شناسایی شده چه قدر می تواند کفایت بدهی‌ها را داشته باشد، تأکید کرد: اموال شناسایی شده کمتر از ۳۰ درصد بدهی‌ها است اما هنوز ارزیابی قطعی انجام نشده و این کار ادامه دارد.

وزیر نفت در مورد باقیمانده بدهی‌ها نیز گفت: ما در این زمینه نمی توانیم کاری انجام دهیم اما قوه قضائیه ان شاء الله با کارهایی که انجام می دهد بتواند بفهمد که متهم نام برده دارایی‌ها را کجا برده و چه کار کرده است.


وی افزود: این زحمتی است که بر دوش قوه قضائیه است و برای کمک به آنها هر چه خواستند ما مضایقه نداشتیم. ما در این زمینه هم پیگیر بودیم و هم سرنخ هایی که فکر کردیم می تواند به نتیجه رسیدن این پرونده کمک کند را در اختیار قوه قضائیه قرار دادیم.

 

ارسال به :