چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تغییرات در گرو توافق اتمی

 

مقاومت و کارشکنی نیروهای تندرو افراطی در راستای مذاکرات و توافق اتمی ، هر روزه ابعاد جدیدتری بخود میگیرد. اعتراضات به قدم زدن کری و ظریف و سفر او به فرانسه ، دستمایه ی تبلیغات و فشارهای تازه گردیده و اکنون مصوبه ی جدید کمیته بانکی سنای آمریکا برای تشدید تحریم ها در صورت عدم توافق تا پایان ماه ژوئن ، خود ابزار تازه ای برای تشدید فشار جهت عدم دستیابی به توافق میگردد.

صاحبان زر و زور با استفاده از تمامی امکانات خود ،تهدیدات نیروهای نظامی "سپاه و بسیج" ،اکثریت نمایندگان مجلس فرمایشی و ابزارهای تبلیغی خود ، درست همان خطی را پی میگیرند که نیروهای جنگ طلب آمریکایی و اسراییلی دنبال مینمایند.

فشارهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در داخل توسط عوامل آنها از زمان روی کار آمدن روحانی افزایش یافته و فضای امنیتی و بگیر وببند و تعطیلی روزنامه ها و .... غیره رو به فزونی نهاده است. تلاش میشود تا دولت روحانی را ناکارآمد و وعده های انتخاباتی او را تو خالی معرفی و دگر باره موجی از امید را که شعله کشیده بود به یاس تبدیل نمایند.

موفقیت دولت روحانی تنها با توافق اتمی و حذف تحریم ها امکان پذیر است و ایجاد تغییرات در گرو توفیق در این راستاست.

باید با توافق نهایی اتمی راه را برای بازگشایی فضای سیاسی و اجتماعی کشور گشود و با پس زدن افراطیون مالک زر و زور، آرامش و اصلاحات اقتصادی را عملی کرد، تنها در این صورت است که میتوان و باید با تشدید روحیه ی امید ، برای فتح سنگرهای مجلسین و اصلاحات اساسی گام های جدی برداشت.

با توافق نهایی اتمی باید راه را برای تغییرات در کشور گشود.
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.