پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
علی جنتی: گروهی ” اتاق عملیات ” تشکیل داده‌اند که با دولت مقابله کنند
 جرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد عده ای که در انتخابات ریاست جمهوری رای نیاورده اند علیه دولت روی کار اتاق عملیات تشکیل داده و اطلاعات تحریف و جعل شده به مجلس و مجامع دینی می دهند.  

 

به گزارش مهر، علی جنتی درحاشیه بازدید از نمایشگاه پوستر«جهان عاری ازخشونت» درباره انتقادهای اخیر به وزارت ارشاد و فعالیت‌های هنری آن به خبرنگار مهر گفت: در طول ۱۸ ماهی که من در وزارت ارشاد هستم، فکر می‌کنم مجموعه‌هایی وجود دارد که قاعدتا این دولت، دولت منتخب آنها نیست.

 

وی افزود: این افراد کاندیدای دیگری درانتخابات داشتند که پیروز نشدند و حالا تمام تلاش آن‌ها این است که درحوزه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و … با دولت روی کار مقابله کنند. این افراد «اتاق عملیات» تشکیل داده اند که با دولت مقابله کنند.

 

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر این افراد به مسایل فرهنگی و هنری و فعالیت‌های هنری دولت یازدهم انتقاد داشته باشند و خرده‌گیری کنند، ما آن‌ها را می‌پذیریم اما متاسفانه آن‌ها با دروغ‌پردازی و تحریف سعی می‌کنند اطلاعات غلطی را به مجامع دینی، حوزه‌های علمیه و برخی شخصیت‌های مذهبی و حتی نمایندگان مجلس برسانند که گاهی این تبلیغات دروغ باعث گردگیری ذهن آن‌ها می‌شود.

 

جنتی ادامه داد: اخیرا هم موجی را با این حاشیه‌سازی‌ها راه انداخته‌اند و بیان می‌کنند که مجوز آلبومی با تک‌خوانی یک زن صادرشده است. باید توضیح داد اگرچه عکس یک خانم روی جلد این آلبوم است، اما این آلبوم توسط استاد محسن کرامتی و نوشین طافی هم‌خوانی شده و بنابراین آن‌ها اصل خبر را به دروغ بیان و آن را جعل کرده‌اند تا به این وسیله حاشیه‌سازی کنند و موجی را راه بیندازند که عمل غیراخلاقی و غیردینی است. اگر می‌خواهند مقابله کنند، باید فعالیت‌ها را نقد کنند.

 

وی همچنین گفت: برای ما جای تاسف است که عناصری که مدعی حمایت از انقلاب و ارزش‌های دینی هستند، دست به دروغ‌پردازی می‌زنند و باز جای تاسف دارد که عده‌ای حرف‌های آنها را باور می‌کنند. باید ابتدا درباره خبر، طبق آیات قرآن، تحقیق و بعد موضع‌گیری شود. 

 

ارسال به :