چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ -
- 08 Apr 2020
13 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رزمندگان بی ادعا و قارچ های سمی
 فردی بود که تا چندی پیش تفاوت توپ بسکتبال از فوتبال را نمی داد اما به برکت چکمه پوشی‌اش مدیرعامل یکی از بزرگترین باشگاه‌های کشور شد. مدیریت‌اش در یک بخش اقتصادی و باشگاه همراه شد با تخلف‌های میلیاردی. افشای پرونده فساد و تخلف میلیاردی‌اش او را به محاکم قضایی کشاند، وقتی از فساد‌هایش پرسیدند، با اعتماد به نفس خاصی گفته بود آن روز که ما کشور را حفظ کردیم شما کجا بودید!!! 


برایان ویلیامز خبرنگار معروف اخبار شامگاهی شبکه ان بی‌سی آمریکا، خالی ایی بسته بود که سال‌ها توسط این شبکه معروف خبری تکرار شده بود. هنگام اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ او ادعا کرده بود هلکوپترشان بعد از اصابت آرپی جی مجبور به فرود اضطراری شد، در حالیکه او اصلا در آن هلکوپتر نبوده و تصویر نشان داده شده مربوط به هلکوپتر دیگری بوده. وقتی صدای خلبان و دیگر اعضای گروه درآمد، ویلیامز بعد از سال‌ها مجبور به عذرخواهی شد.

خاطره او چیزی شبیه خاطراتی است که بیش از دو دهه از رسانه ملی توسط بخشی از جنگ ندیده‌های خودمان تکرار می شود، اما اینجا کسی نیست که خالی بندان را خفت و رسوای‌شان کند. شاید بر من اشکال کنید که میان اینهمه گیر و گور کشور چیکار به توهمات جمعی داری که با بیان آن از مزایای مادی ایی بهرمند می گردند. مگر بخیلی؟ نه نیستم، مشکلی با خالی بندی‌شان ندارم زیرا حکایت فردی میدانم که کار میکرد و دیگری هن هن‌اش را می گفت، معضل اینجاست که بیان خاطره‌های خیالی از عملیات‌ها مانع رسیدگی به پروند‌های فساد آنان و فرزندانشان می گردد.

راستش وقتی خبر ان بی‌سی را شنیدم ناخودآگاه به مرور چهره بسیاری از مدعیان جنگ و شهدا که در آن روزگار فرق جبهه جنوب از غرب را نمی دادند پرداختم، آخر این سالها آنان تا دلتان بخواهد از عملیات‌های مختلف خاطره تعریف کرده بودند. اجازه دهید یک نمونه بگویم، فردی بود که تا چندی پیش تفاوت توپ بسکتبال از فوتبال را نمی داد اما به برکت چکمه پوشی‌اش مدیرعامل یکی از بزرگترین باشگاه‌های کشور شد. مدیریت‌اش در یک بخش اقتصادی و باشگاه همراه شد با تخلف‌های میلیاردی. افشای پرونده فساد و تخلف میلیاردی‌اش او را به محاکم قضایی کشاند، وقتی از فساد‌هایش پرسیدند، با اعتماد به نفس خاصی گفته بود آن روز که ما کشور را حفظ کردیم شما کجا بودید!!!

حکایت این مرد حکایت جماعتی است که سال‌ها ست همچون قارچ‌های سمی در کشورمان رشد و نمو کرده اند. به ضرس قاطع می گویم که ۹۸ درصد بچه‌های جبهه و جنگ افراد بی‌ادعایی بوده و هستند که همچون دیگر مردم سرزمین مان این روزها گرفتار رتق فتق زندگی‌شان هستند. ۲ درصد از آن نسل و دیگرانی که اصلا نبودند سرمایه یک ملت را بنام هایی به اسارت گرفته اند. 

منبع: فیس بووک نویسنده 


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :