شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
21 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یونسی: لیست ممنوع‌القلم نداشتیم
جرس: دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی از ادامه پیگیری مذاکرات با رعایت خطوط قرمز طبق نظر رهبر انقلاب خبر دادند.

 

دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی از ادامه پیگیری مذاکرات با رعایت خطوط قرمز طبق نظر رهبر انقلاب خبر دادند.

 

علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبیر شب گذشته در حاشیه دیدار شخصیت‌های فرهنگی ادیان توحیدی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه رهبر انقلاب پیرامون ادامه مذاکرات نکاتی را مطرح فرمودند، اظهار داشت: در مسائل کلان و اساسی مثل مذاکرات خط نهایی و سخن اصلی را مقام معظم رهبری می‌گویند و همه باید از آن اطاعت کنند.

 

وی گفت: ایشان از همان روزهای اول فرمودند من از تیم مذاکرات حمایت می‌کنم اما خطوط قرمز و ملاحظاتی هست که دولت مکلف است در آن مسیر حرکت کند.

 

یونسی با بیان اینکه تاکنون تیم مذاکره کننده مورد حمایت  رهبری بودند و ایشان تاکیدات مکرری در حمایت از دولت در این حوزه داشتند، ابراز داشت: دولت هم سعی می‌کند در مسیری که ایشان فرمودند حرکت کند.

 

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون اینکه کلیات و جزئیات موارد مورد مذاکره باید بررسی شود، اضافه کرد: معنایش این است که ما زی بای یک توافق کلی نمی‌رویم که بعدا آنها هر گونه که می‌خواهند آن را تفسیر کنند. آن موقع تفسیر علنا باعث اختلاف می‌شود و استخوان لای زخم باقی می‌ماند در نهایت به نتیجه هم نمی‌رسیم.

 

به گفته دستیار ویژه رئیس‌جمهور ما یک توافقی می‌‌خواهیم که هم عزت ملی و هم دستاورد هسته‌ای حفظ شود و همچنین منافع ملی ما محدود بماند. کمترین کرنش و خضوع نمی‌کنیم و نباید در مقابل دشمن ایچنین بود. همان چیزی که دقیقا رهبری فرمودند.

 

یونسی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه عنوان می‌شود در زمان وزارت شما لیست سیاهی به عنوان ممنوع‌القلم وجود داشت،‌ گفت: من معنای ممنوع‌القلمی را خیلی متوجه نمی‌شوم که یک نویسنده مطلقا ممنوع‌القلم باشد اما باید ببینیم اثرش چیست. اگر خوب و منطبق با قانون است باید منتشر شود.

 

وی درباره همین لیست پاسخ را به وزیر ارشاد ارجاع داد اما در برابر این سؤال که حضور شما در وزارت اطلاعات باعث شد بعدها عنوان شود که چنین لیستی وجود داشته، عنوان کرد: نه ما چنین لیستی نداشتیم و اعتقادی هم به لیست سیاه نداریم. ممکن است یک راه اشتباه یا مطلب اشتباهی باشد اما اینکه یک نفر همه آثارش ممنوع باشد را قبول ندارم. 

 

ارسال به :