دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وضعیت نگران کنندۀ محمد رضا جمالی، روزنامه نگار و فعال مدنی در زندان تبریز
جرس: بر اساس گزارش های رسیده، محمد رضا جمالی، خبرنگار و فعال حقوق بشری ، قربانی پرونده سازیهای زنجیره ای با حکم قاضی جواد حملبر رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به یک سال حبس بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام و تحمل دو سال حبس بابت توهین به رهبری محکوم شد .

 

گزارش های رسیده به جرس حاکی از آن است که این روزنامه نگار آذری، بعد از تحمل سه ماه حبس وبلاتکلیفی در زندان مرکزی ارومیه، اواخر آذر ماه امسال به زندان مرکزی تبریز منتقل شد، که بلافاصله به دستور مستقیم شخص رئیس زندان( استادی) از اولین لحظه بدو ورود به زندان تبریز در بدترین شرایط روحی وروانی و جسمی و تحت فشارها و محدودیت های خاص بدون رعایت بحث جداسازی زندانیان سیاسی وامنیتی از دیگر زندانیان وجرایم خطرناک قرار گرفت.

 

 پیش از این وی وهمسرش خدیجه پور محمد علیزاده به همین جرم روانه ی زندان مرکزی تبریز شده و در بدترین و وخیم ترین وضعیت غیر انسانی؛ تحت فشارهای روحی قرار گرفته بودند.

 

بر اساس این گزارش، این دو بعد از تحمل 253 روز حبس وشکنجه های طاقت فرسای جسمی وروحی ، به قید ضمانت و با تودیع وثیقه بسیار سنگین یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز بطور موقت آزاد شدند اما دادگاه پس از گذشت 23 ماه بلاتکلیفی اکنون رأی بر محکومیت آنها صادر کرد.

 

بر طبق اطلاعات موثق محمد رضا جمالی برای گذراندن دوران محکومیتش در حال حاضر در بدترین شرایط روحی وجسمی در زندان مرکزی تبریز بند یازده  در شرایطی که از سوی مسؤلین زندان به شدت تحت فشار قرار دارد، تحمل حبس می نماید.

ارسال به :