پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
عكس۲۵خرداد ۸۸ براي راهپيمايي ۲۲ بهمن ۹۳
جرس: رسانه وابسته به سپاه، جهت القای "پر شور" بودن حضور مردم در تظاهرات ۲۲ بهمن ۹۳ ، از تصویر حضور حامیان جنبش سبز در تظاهرات بزرگ ۲۵خرداد ۸۸ استفاده کرد.  

 

به گزارش بهار نیوز، ماجرا از اين قرار است كه روز چهارشنبه، ساعتي پس از پوشش خبر راهپيمايي 22 بهمن در رسانه‌ها، يكي از كاربران بخش شبكه اجتماعي «تبيان» (سايت پربيننده وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی) متوجه خطاي آشكار خبرگزاری فارس شده و با گرفتن عكس صفحه اول اين خبرگزاري نوشت: «خبرگزاري فارس از عکس تظاهرات حامیان موسوی و کروبی در ۲۵ خرداد ۸۸ برای گزارش تظاهرات ۲۲ بهمن ۹۳ استفاده کرد!»


بر اساس این گزارش، ساعتي پس از اين خطاي آشكار، فارس عكس خبر اول صفحه اصلي خود را تغيير داد و تصويري از راهپيمايي 22 بهمن را جايگزين عكس قبلي كرد. جالب اينكه در كامنت‌هاي منتشر شده در «تبيان» اولين نظر دهنده نوشته است: «عجب. آخه اون خیلی با شکوه‌تر بوده براش»!

در ادامه این گزارش آمده: در هرحال گرچه به نظر مي‌رسد اين اشتباه، سهوي و غيرعمدي بوده باشد، اما بازتاب زيادي در شبكه هاي اجتماعي داشته است. در دو تصوير زير، تصاوير اوليه و اصلاح شده از صفحه اول خبرگزاري فارس و عكس‌هاي مورد بحث را ببينيد: 

ارسال به :