دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاجزاده: فعال شدن احمدی‌نژاد در بلندمدت به سود چندصدایی و فضای باز سیاسی است
جرس: مصطفی تاجزاده با بیان این که "فعال شدن آقای احمدی نژاد علاوه بر این که حق شهروندی او به شمار می رود، در مجموع و در بلند مدت به سود چند صدایی، باز شدن فضای سیاسی و افزایش قدرت انتخاب مردم است." افزود: جناح اصول گرا که در حال حاضر به دو طیف موافق و مخالف ائتلاف با تکفیری ها تقسیم شده اند با به میدان آمدن احمدی نژاد به احتمال قریب به یقین سه گروه خواهند شد و اختلاف مزبور جبهه پایداری را نیز دربرخواهد گرفت. 

 

فخرالسادات محتشمی پور در گزارشی از ملاقات این هفته خود با همسرش سید مصطفی تاجزاده نوشت:

 

ولنتاین را یادش نیست ولی سالگرد حصر عزیزان را خوب یادش هست!

از راه که می رسد زل می زند به چشم های من تا همه ناگفته ها را بخواند. سرحال که نباشم همه سرخوشی های لحظات انتظار برای دیدار فراموشش می شود. سرحال نیستم و نمی توانم تظاهر کنم. هیچ وقت نتوانسته ام تظاهر کنم…

من ارچه عاشقم و رند و مست و نامه سیاه
هزار شکر که یاران شهر بی گنهند

قدم منه به خرابات جز به شرط ادب
که ساکنان درش محرمان پادشهند

غلام همت دردی کشان یک رنگم
نه آن گروه که ازرق لباس و دل سیهند

در مورد فعال شدن احمدی نژاد نکاتی چند دارد:

فعال شدن آقای احمدی نژاد علاوه بر این که حق شهروندی او به شمار می رود، در مجموع و در بلند مدت به سود چند صدایی، باز شدن فضای سیاسی و افزایش قدرت انتخاب مردم است. جناح اصول گرا که در حال حاضر به دو طیف موافق و مخالف ائتلاف با تکفیری ها تقسیم شده اند با به میدان آمدن احمدی نژاد به احتمال قریب به یقین سه گروه خواهند شد و اختلاف مزبور جبهه پایداری را نیز دربرخواهد گرفت. جمعی از ایشان به مخالفت و گروهی به پشتیبانی از او خواهند پرداخت. از سوی دیگر درست است که با شکست پروژه حذف کامل اصلاح طلبان و دیگر منتقدان تک صدایی در خرداد ۹۲ خطر مطلقه و یک نفره شدن حکومت تاحدود قابل توجهی کاهش یافته اما منتفی نشده است. برای گذار به دموکراسی و تثبیت چند صدایی، حضور همه گرایش ها در صحنه لازم است. بر این اساس در برابر راهبرد نه این و نه آن یا سیاست موازنه منفی ستاد مهندسی انتخابات که درصدد است رقابت های سیاسی را در مجلس درحد لاریجانی و حداد و در ریاست جمهوری به قالیباف و جلیلی تقلیل دهد باید از موازنه مثبت و حضور همه اشخاص و تشکل های ملتزم به قانون استقبال کرد. هم چنین باید در نظر داشت که آقای احمدی نژاد پس از قهر ۱۱ روزه و مغضوب واقع شدن، موضع خود را تغییر داده از اجرای کامل قانون اساسی، تأمین حقوق شهروندی و آزادی رسانه ها دم می زند و فضای امنیتی را دانشگاه ها محکوم می کند و خود را نه اصولگرا و نه اصلاح طلب می خواند. همین دیدگاه و جهت گیری موجب شده است که جناح اصولگرا در باب فعال شدن مجدد او سکوت کند. چرا که این حرکت را بیش از همه به ضرر خود می بیند. در جانب مقابل اصلاح طلبان باید با بالا بردن هوشیاری و انسجام خویش آقای احمدی نژاد را برای ورود به انتخابات سال آتی تشویق کنند. در عین حال وی را به سخن گفتن بیشتر ترغیب نمایند تا به این ترتیب مجبور شود جوابگوی عملکرد خود و دولتش در زمینه های گوناگون از بورسیه ها تا تحریم و از فساد اقتصادی تا شلیک تیر خلاص به معاون اول خویش گردد.

همسرجان با علاقه ای که به حوزه هنر دارد مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را دیده و از موفقیت بارانِ رخشان خوشحال شده است و برایش تبریک می فرستند. مقاله «خسارت معنوی» مندرج در روزنامه ایران نوشته دکتر حسین میرمحمد صادقی را هم توصیه به خواندن می کند.

و کلی درود و سلام می فرستد برای دوستان، یاران و خانواده و اقوام عزیز. خدا کند زودتر ملاقات هفته بعدی برسد تا جبران این ناخرمی امروزمان بشود. 

ارسال به :