دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ -
- 19 Feb 2018
03 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ولایت خدا یا شرک یه خدا؟
انچه را که  به اسم ولایت خدا و یا در حد شرک به خدا  می گویند خود آقای خامنه‌ای بعنوان ولی فقیه به آن اعتقاد ندارد  


در عصر جاهلیت قدیم بت سازی و بت پرستی میان مردم جاهل و خرافیهای روز گار سابقه زیادی داشت ظهورپیامبران الهی در آن زمان فلسفه‌ای جز عبودیت و بندگی در برابر یگانه ی عالم و دست کشیدن از پرستش و ستایش آنچه خود ساخته بودند نداشت در این میان بزرگان قبایل و عشایری بودند که حیات خود را در رونق بخشی و ترویج این بت‌ها و توتم‌ها می دانستند افرادی که با حمایت از بت پرستان در واقع استمرارمنافعشان را تسهیل می کردند لذا با ظهور و بعثت پیامبران الهی این چهره‌های موجه مردمی با سنگ اندازی در مسیر هدایت جزء اولین مخالفان و مبارزین علیه برگزیدگان الهی شدند کسانی که سامری گونه از جهل مردم بهره جسته و برای اینکه خدای موسی را از مردم بگیرند گوساله دست سازی را به جای خدا به مردم غالب می کردند تا از این میان برای خودشان سور وساتی دست و پا کنند و اینجا بود که مبارزه اصلی انبیاء الهی با سیاست بازان معرکه استحمار و استثمار به مبارزه بر خواستند. درعصر حاضر و در کشور ما ایران نیز همان جهل و خرافه به شکل امروزین و با تعابیر و واژگانی مردم فریب نا لایقانی بعنوان شاه که خود را سایه خدا روی زمین می پنداشتند را کم کم جای خدا نشاندند . و شاهان از خدا خواسته نیز جیره خواران حکومتی و ملیجکان درباری که نان خود را در بزرگ کردن نام شاهان می جستند را به دربار خود راه دادند کسانیکه برای خوش خدمتی دستبوس و دعاگویی آن دیکتاتورها بودند که با رفتن آن شاهان اینان نیز از صفحه محو شدند اما با گذشت زمان و ظهور پدیده انقلاب اسلامی که بنا بود عدالت و تقوا بجای ظلم و فساد حاکم شود و رهبر و ولی فقیه خود را خادم ملت بداند بر جایگاه شاهی تکیه زد وکلام خود را فوق کلام خدا دانست در این مرحله شاه رفته بود و ولایت فقیه بر سر کار آمده بود با این تفاوت که شاه و اطرافیانش ادعای خدا و جانشینی امام معصوم را به صراحت بیان نمی کردند و شعارشان خدا ،شاه ، میهن بود اما درمسئولیت جدید اطرافیان ولی فقیه وی را نه تنها در جایگاه امام معصوم قرار نداده بلکه به مراتب ولی فقیه را مافوق تمام قوانین بشری ودر جایگاه خدایی پنداشته و مخالفینش را در حد مشرک بالله می نامند به این سخنان توجه کنید!


حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ایران، روز دوشنبه ۲۰/۱۱/۹۳ در مراسم سالگرد انقلاب ایران گفت که ولایت فقیه همان ولایت خداست و همین موضوع باعث دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی شده است.


عبدالله صادقی در سخنرانی خود درقم که از سوی «شورای اصولگرایان» ترتیب داده شده بود، گفت: «ولایت فقیه‌‌ همان ولایت خداست، و سرپیچی از ولایت فقیه، در حد شرک به خداست».


او گفت که همین موضوع باعث دشمنی آمریکا با ایران است، و در توصیه به سیاستمداران ایرانی گفت: «نمی‌توان از دشمن انتظار دشمنی نداشت.»


در آخر جهت اطلاع آقای صادقی عرض می کنیم که انچه شما به اسم ولایت خدا ! و یا در حد شرک به خدا !! گفته اید را خود آقای خامنه‌ای بعنوان ولی فقیه به آن اعتقاد ندارد و این رفتار نا بخردانه یاد آور ضرب المثلی است که می گوید که بعضی از کاسه‌ها از آش هم داغتر می شوند !


س ۶۱: حضرت آیت الله خامنه‌ای لطفا بفرمایید وظيفه ما در برابر كساني كه اعتقادي به ولايت فقيه جز در امور حسبيه ندارند، چيست؟

‏ ج: ولايت فقيه در رهبري جامعه اسلامي و اداره امور اجتماعي ملت اسلامي در هر عصر و زمان از اركان مذهب حقّه ‏اثني ‏عشري است كه ريشه در اصل امامت دارد، اگر كسي به نظر خود بر اساس استدلال و برهان به عدم لزوم اعتقاد به آن ‏رسيده باشد، معذور است.

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.