پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعتراض حزب اعتماد ملی به سخنان محسنی اژه ای
جرس: در واکنش به اعلام سخن‌گوی قوه قضائیه مبنی بر«اعمال محدودیت رسانه‌ای برای سیدمحمد خاتمی» رئیس جمهور اسبق ایران، حزب اعتماد ملی استان تهران بیانیه ای اعتراضی را صادر کرد.

 

به گزارش سحام، متن این بیانیه به شرح زیر است:

در پی اعلام سخن‌گوی قوه قضائیه مبنی براعمال محدودیت رسانه ای برای جناب آقای سید محمد خاتمی حزب اعتماد ملی استان تهران اعلام می دارد:

این حزب محدود شدن رسانه‌ای آقای خاتمی را با مبانی دینی، حقوقی و آزادی‌های مصرح درقانون اساسی مغایر دانسته و اعتراض خود را در چهار محور اعلام می‌نماید:

ا- از آن‌جایی که آموزه‌های دین مبین اسلام مؤید حرمت و کرامت انسانی و آزادی‌های فردی و اجتماعی افراد می‌باشد؛ تصمیم قوه قضائیه را درتقابل آشکار با آموزه‌های دینی و سنت نبوی(ص) و ائمه اطهار(ع) ارزیابی می‌کند.

۲- به دلیل این‌که این تصمیم رویه حقوقی لازم را طی نکرده و حکمی در دادگاه صالحه صادرنشده است، فاقد وجاهت قانونی است و صرفاً دست‌آویزی برای حذف یاران صدیق انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) قلمداد می‌شود! ادامه این روند ناروا با روح حاکم برقانون اساسی و انقلاب اسلامی سازگاری ندارد و جامعه را دچار یأس و سرخوردگی می‌کند و کشور را درشرایط کنونی که به همبستگی بیش‌تر، وحدت و هم‌دلی مضاعف نیاز دارد با بحران مقبولیت و مشارکت سیاسی مواجه می‌سازد.

۳- درحالی‌که دولت محترم درجبهه مذاکرات هسته‌ای تمام قد فعالیت نموده و ایستاده است و بخشی ازهمت خود را معطوف می‌دارد تا فضای امنیتی را به فضای سیاسی و مدنی سوق دهد؛ متاسفانه این‌گونه اقدامات تامل برانگیز برخلاف مسیرعمل به وعده‌های انتخاباتی ریاست جمهوری درجهت تحقق آزادی‌های مشروع و حقوق شهروندی عمل می‌کند.

۴- به نظر می‌رسد سخن‌گوی قوه قضائیه پیام روشن مقام معظم رهبری درانتخابات سال ۹۲ را کاملا فراموش کرده است. زمانی‌که رهبری، حتی مخالفان نظام را به مشارکت سیاسی دعوت می‌نماید چگونه رئیس دولت اصلاحات و کسی که در دو مرحله از انتخابات ریاست جمهوری کشور، بیش از ۴۲ میلیون رای از ملت قدرشناس ایران اخذ و بنیان‌گزارجمهوری اسلامی او را«فرزند فاضل، با تقوا و متعهد خویش نامیده» از بدیهی ترین حقوق سیاسی و اجتماعی محروم می‌گردد؟!

حزب اعتماد ملی استان تهران ضمن اعتراض شدید به رویکرد اخیر سخن‌گوی قوه قضائیه خواهان رفع محدودیت رسانه‌ای آقای خاتمی و پرهیز از اختلاف افکنی داخلی شده ودرشرایطی که کشور درعرصه بین‌المللی به وحدت ملی و هم‌دلی نیاز دارد، حصر رسانه‌ای شخصیت بانفوذ بین‌المللی و مبتکر نظریه گفتگوی تمدن‌ها که از افتخارات کشور می‌باشد، توان دیپلماتیک کشور را درعرصه مذاکرات هسته‌ای کاهش داده و ما به عنوان حامیان آقای دکتر روحانی درانتخابات ۲۴ خرداد ۹۲، از رئیس جمهورمحترم انتظار داریم به وظایف قانونی خویش درمقابل این‌گونه تصمیمات اختلاف برانگیز مجدانه عمل نماید.

حزب اعتماد ملی استان تهران
۲۹/۱۱/۱۳۹۳
 

ارسال به :