پنج‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ -
- 17 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
واکنش فرزند کروبی به ممنوع التصویری خاتمی: این دستور معنایی جز ضعف جریان حاکم ندارد
 جرس: فرزند مهدی کروبی، با اشاره به گفته‌های اخیر اژه‌ای مبنی بر ممنوعیت انتشار خبر و تصویر از سیدمحمد خاتمی نوشته است: برای من این دستور معنایی جز ضعف جریان حاکم و عدم باور به آنچه خود می گویند و نیز پویایی جنبش اعتراضی 88 ندارد. 

 محمدتقی کروبی فرزند مهدی کروبی در واکنش به ممنوع الانتشاری عکس سیدمحمد خاتمی در صفحه فیس بوک خود نوشته است: در چند روز گذشته شاهد واکنش های بسیاری در پاسخ به سخنان عجیب معاون اول قوه قضائیه در ممنوع التصویر شدن آقای خاتمی، رئیس جمهور سابق مان بودیم. اگر تا چندی پیش ممنوع التصویر کردن با دستور های شفاهی و در پس پرده صورت می گرفت اما اینبار مقامی قضایی با علم و آگاهی از غیر قانونی بودن فعل اش آن را علنی بیان کرده.

 

وی در ادامه نوشته است: این نوع دستورهای فراقانونی در دو دهه گذشته علیه مغضوبان قدرت مسبوق به سابقه بوده لیکن علنی بیان نمی شد و سیمای کشور در عمل موظف به انجام آن می شد. برای من این دستور معنایی جز ضعف جریان حاکم و عدم باور به آنچه خود می گویند و نیز پویایی جنبش اعتراضی 88 ندارد. اعترافی بزرگ نسبت به دروغ های دستوری. شاید در مقطعی بتوان با توسل به اهرم زور و قدرت احرار و صاحبان فکر و اندیشه را دربند قرار داد یا آنان را محروم از سخن و تصویر کرد اما نمی توان ملتی را آلزایمری کرد. 

ارسال به :