پنج‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ -
- 23 Jan 2020
26 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ادامه ارسال پیام‌های تسلیت به سیدمحمد خاتمی از طرف شخصیت‌ها و تشکل‌های سیاسی
 جرس: در پی درگذشت سیده فاطمه خاتمی، خواهر سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران، افراد و تشکل‌های گوناگون پیام‌های تسلیتی را برای وی ارسال کردند.

 

حسن روحانی، خانواده‌های‌ مهدی کروبی و میرحسین موسوی نیز شب گذشته در پیام‌هایی جداگانه به سیدمحمد خاتمی تسلیت گفته بودند.

 

هاشمی رفسنجانی

 

هاشمی رفسنجانی در پیامی به سید محمد خاتمی درگذشت سید فاطمه خاتمی را تسلیت گفت.

 

در پیام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: درگذشت خواهر بزرگوارتان، حاجیه خانم فاطمه خاتمی را به جناب‌عالی و خانواده‌های خاتمی و خلیلی تسلیت می‌گویم. خانم مکرّمه‌ای که در انتساب، صبیه آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی و در اکتساب مادر شهید عزیز حسن خلیلی است که هرکدام آنها می‌تواند دلیلی برای قرب الهی و علوّدرجات در بارگاه احدیت باشد. صبر جمیل و تسلّای خاطر بازماندگان را از خدای متعال خواستارم.

 

آیت الله صانعی

 

آیت‌الله یوسف صانعی در پیامی به سید محمد خاتمی، درگذشت خواهرش را به او و برادرانش تسلیت گفت و برای رئیس جمهور اسبق کشورمان طول عمر با عزت مسالت کرد.

 

 

این مرجع تقلید در پیام خود آورده است:  فوت همشیره متقی، اُم الشهید؛ که از خاندان بافضیلت و اخلاق بوده را به شما و همه بستگان نسبی و سببی اش مخصوصاً اخوان گرامی تسلیت گفته و از خداوند بزرگ حشر او را با حضرت زهرا (سلام الله علیها) و برای حضرتعالی طول عمر باعزت را مسألت می نمایم .

 

آیت‌الله صافی گلپایگانی

 

آیت الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید نیز روز یکشنبه درگذشت خواهر سیدمحمد خاتمی را به وی تسلیت گفت.

 

آیت‌الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید طی تماس تلفنی با سیدمحمد خاتمی، مصیبت درگذشت خواهر وی را به خاندان آیت الله خاتمی و همچنین مردم اردکان تسلیت گفت.

 

این مرجع تقلید برای بانو سیده فاطمه خاتمی، مادر شهید و دختر آیت الله خاتمی رحمت واسعه الهی و علو درجات را آرزو کرد.


 

آیت الله بیات زنجانی


دفتر آیت الله بیات زنجانی به به دنبال درگذشت خواهر سید محمد خاتمی پیامی را ارسال کرده است.

 

آیت الله بیات زنجانی در پی درگذشت خواهر سید محمد خاتمی در پیام خود نوشت: خبر درگذشت همشیرۀ مکرمه، مادر شهید بانو فاطمه خاتمی رحمة الله علیها موجب تأسف و تأثر گردید. اینجانب این ضایعه را به حضرتعالی، اخوان معزز و بیت مکرم فقیه والامقام مرحوم آیت الله سید روح الله خاتمی رضوان الله علیه تسلیت عرض نموده، از درگاه ربوبی برای آن مرحومه حشر با صدیقۀ طاهره سلام الله علیها و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

 

سیدحسن خمینی

 

سیدحسن خمینی نیز در پیامی با تسلیت به رئیس‌جمهور اسبق کشور، نوشته است: ضایعه مولمه درگذشت خواهر گرامی تان مادر شهید سعید حاجیه خانم سیده فاطمه خاتمی را خدمت جنابعالی ، مادرگرامی و بزرگوارتان و اخوان و خواهران گرامی و همچنین خدمت بیت آیت الله خاتمی قدس سره الشریف تسلیت عرض نموده از خداوند متعال علو درجات ایشان و دوام توفیقات و طول عمر با عزت و سربلندی برای جنابعالی مسئلت دارم.

 

احمد منتظری

 

حجت الاسلام والمسلمین احمد منتظری نیز در پیامی درگذشت خواهر سیدمحمد خاتمی را به وی تسلیت گفت.

 

او در پیام خود نوشته است: پس از سلام و تحیت؛ ارتحال همشیره مکرّمه جنابعالی سرکار خانم سیّده فاطمه خاتمی را به جنابعالی و مادر ارجمندتان و برادر بزرگوار شما جناب آقای دکتر محمد رضا خاتمی و دیگر بستگان ‌مخصوصاً همسر و فرزندان آن مرحومه تسلیت عرض می‌کنم. از خداوند کریم و رحیم غفران و رضوان الهی برای ایشان و فرزند شهیدش، و صبر جمیل و اجر جزیل برای جنابعالی و تمامی بازماندگان خواستارم.

 

محمدرضا عارف

 

محمدرضا عارف نیز در پیامی به سیدمحمد خاتمی، با اظهار تاثر و تالم نوشته است: حاجیه خانم سیده فاطمه خاتمی مظهر ایمان ، ادب و پاکی و مادر شهید والامقام حسن خلیلی پس از عمری بندگی خدا و خدمت به خلق، اینک جان به جان آفرین تسلیم کرده است. اطمینان دارم که لطف پروردگار متعال همیشه تسلی بخش جنابعالی که مخلصانه در راه امام و خدمت به انقلاب و مردم تلاش کرده اید، است.

 

در ادامه پیام او آمده است: ضمن تقدیم مراتب خالصانه تعزیت و تسلیت به خاندان مکرم و محترم خاتمی ،ضیایی و خلیلی اردکانی بویژه برادران بزرگوارتان آقایان علی و دکتر محمدرضا خاتمی و مردم شریف و نجیب یز د و اردکان و همه ارادتمندان آن بانوی گرانقدر ، برای آن مرحومه مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند منان آرزومندم.

 

علیزاده نایینی و غروی

 

طاهره علیزاده نایینی ـ سید علی اصغر غروی نیز در پیامی به سید محمد خاتمی آورده‌اند: شاید نیازی نباشد که در این مصیبت و هم اصابتهای بعد از این حضرتعالی را دعوت به صبر کرده تسلای خاطر دهیم، زیرا گذشتۀ شما پر است از مصیبتهای عظیم تر، و نیز شکیباییها و پایداریهاتان که همه سرمشق ملتی است که اراده کرده است از عصر جهالتها به دوران بیداری و روشنایی گام نهد.

 

در ادامه این پیام آمده است: توفیق جنابعالی را در هدایت هرچه بیشتر این ملت جهت وصول به ذروۀ آزادی و قلۀ عدالت و قانون گرایی از حضرت باری مسألت دارم. انشاء الله همیشه سالم و مؤید به تأییدات او باشید. همو همشیرۀ مرحومه را قرین رحمت واسعه و مغفرت خاصۀ خود فرماید.
 

خانواده های زندانیان سیاسی

 

خانواده های زندانیان سیاسی همگام با دیگر شخصیت های سیاسی و دینی درگذشت خواهر رییس جمهور اصلاحات سید محمد خاتمی را تسلیت گفتند.

 

در این بیانیه آمده است: مصیبت درگذشت خواهر مکرمه ی جنابعالی، بانویی از سلاله ی حضرت زهرا(س) سرکار خانم فاطمه خاتمی را به محضر جنابعالی و بیت معزز مرحوم آیت الله روح الله خاتمی و خلیلی اردکانی تسلیت عرض نموده و از پروردگار متعال برای بازماندگان داغدار ایشان صبر جمیل و بردباری عظیم، خواهانیم. خداوند منان، روح متعالی این بانوی فرهیخته و متقی را با جده اش حضرت فاطمه زهرا (س) محشور فرماید.

 

فعالان اصلاح‌طلب خراسان رضوی

 

جمعی از فعالان اصلاح‌طلب خراسان رضوی، با ارسال پیامی به سیدمحمد خاتمی تسلیت گفته و نوشته‌اند: بدینوسیله جمعی از فعالان اصلاح طلب استان خراسان رضوی مصیبت درگذشت خواهر گرامیتان بانوی فاضل و فرهیخته سرکار خانم سیده فاطمه خاتمی مادر بزرگوار شهید حسن خلیلی اردکانی را خدمت جنابعالی و همچنین والده معزز و بزرگوارتان حاجیه خانم ضیائی و اخوان گرامی مهندس سیدعلی خاتمی و دکتر سید محمد رضاخاتمی و خواهران فاضله و عالمه و خانواده محترم خلیلی اردکانی و مردم شریف و نجیب اردکان تسلیت عرض نموده برای آن مرحومه علو درجات معنوی و برای بستگان داغدار صبر و شکیبایی از درگاه خداوند خواستاریم .

 

این پیام به امضای سید علی صابری، ایمان جلالی، سید مجتبی سادات محمدی، سید مهرداد امیرکلالی، مسعود چاچی، سلمان احسن مقدم، حسین مقدسی شیرازی ، سید علا الدین موسوی، حسین متین راد، مهدیه مینا، رضا سلیمان نوری، سید نوید حسینیون، محسن پنجتنی، ابولفضل بنی هاشم، سید محمد حسن میرکمالی، محمد صابریان، اسماعیل حلاج، امیر شاندیزی ثانی، محسن قدیمی باقرآباد، محمد خبیری، سید مجتبی مدنی، الهام جاویدیان، سید میلاد هدایت مفیدی، مرتضی کرامت، سهیل داورپناه، ذوالفقار سلیمانی، مهدی دانایی، حسین عمیدی، سید حمید سجادی، قاسم غفوری ، حسین شریعتی، سعید قاینی نژاد ، مجید شیعه علی، محسن وجدی، محسن خلیلی ، بنفشه یعقوبی، بهاره یعقوبی، نفیسه یعقوبی، مرضیه سلطانی، سیده حنانه حسینی، مهین لیلایی، سمانه قلی پور، عفت زعفرانیه، علیرضا کفشکنان، سید قاسم للهی، مرتضی سلطانی، قاسمعلی طالبی، محمدرضا سلطانی، علیرضا زارع، مهدی زارعیان، مریم علیزاده، مهدی یزدانی، حسین فریدونی، مریم سادات طیرانی، حمید عبدالله زاده، سیده شیلا عادل احمدیان، حسین یوسفی، مجید عرفانی، محسن رحمتی، حسین رضائیان، علی اکبر اکبری، حامد احمدی، عطیه نیک جوان، راضیه سعیدی، حسن فریدونی، محمدرضا فرهادی، حسن نظری، مسعود بزم آرا، رضا عباس نژاد، پیام عشقی، عارف موقر، مهدی نایه در، محمدرضا حیدری، احمدرضا مسعودی فر، مجتبی غیبی، صادق اسلامی، عباس کیوانلو، حسین فریدونی، مریم سادات طیرانی، حمید عبدالله زاده، سیده شیلا عادل احمدیان، سلمان احسن مقدم، حسین یوسفی، مجید عرفانی، محسن رحمتی، حسین رضائیان، علی اکبر اکبری، حامد احمدی، عطیه نیک جوان، راضیه سعیدی، حسن فریدونی، محمدرضا فرهادی، مجید شیعه علی، حسن نظری، مسعود بزم آرا، رضا عباس نژاد، پیام عشقی، عارف موقر و مهدی نایه در رسیده است.

 


 

ارسال به :