دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رهبری فقط به همسر آیت‌الله خاتمی تسلیت گفت
 جرس: آقای خامنه‌ی امروز در پیامی درگذشت خواهر سیدمحمد خاتمی، را تسلیت گفت. در این پیام که خطاب به همسر آیت‌الله خاتمی نوشته شده، هیچ اشاره‌ای به نام سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران نشده است.

 

 

در پیام رهبری که خطاب به "سرکار بانوی مکرّم همسر گرامی مرحوم آیة الله خاتمی اعلی الله مقامه" نوشته شده، آمده است: مصیبت درگذشت صبیه‌ی محترمه ام الشهید خانم خلیلی رحمه الله علیها را تسلیت میگویم و از خداوند متعال برای جنابعالی و دیگر بازماندگان صبر و اجر مسألت مینمایم. خداوند آن مخدّره را با اولیائش محشور فرماید و مشمول رحمت و مغفرت قرار دهد.

 

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، روز ۲۷ بهمن گفته بود که رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطلبی از محمد خاتمی، رئیس جمهوری اسبق ایران، منعکس کنند و با «رسانه‌های متخلف» برخورد خواهد شد.

 

همچنین آقای اژه‌ای تاکید کرده بود: «در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آن‌ها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند، دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد.»

 

با وجود این اظهارنظرها، در پی درگذشت خواهر سیدمحمد خاتمی، حسن روحانی، حسن خمینی، هاشمی رفسنجانی و بسیاری گروه‌های دیگر پیام‌های تسلیتی خطاب به وی ارسال کردند که از سوی اغلب رسانه‌ها پوشش داده شد.

ارسال به :