شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ -
- 16 Nov 2019
17 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
زنجیره انسانی مسلمانان در اطراف عبادتگاه یهودیان در نروژ
 جرس: شماری از مسلمانان نروژ در اطراف کنیسه یهودیان زنجیره انسانی درست کردند.  

 

به گزارش عصرایران، خبرگزاری فرانسه در گزارشی با عنوان " زنجیره انسانی صلح، مسلمانان و یهودیان را در مقابل یک کنیسه اوسلو در کنار هم جمع کرد" نوشت: "حدود 1300 نفر از جمله شماری از جوانان یهودی و مسلمان در اطراف یک عبادتگاه یهودیان در پایتخت نروژ زنجیره انسانی تشکیل دادند."

 

شماری از دختران محجبه هم در میان شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی دیده می شدند.

 

این اقدام در واکنش به حملات مسلحانه اخیر در پایتخت دانمارک انجام شد. در این حملات دو نفر کشته شدند. حمله نخست به نشست فرهنگی با موضوع "آزادی بیان و تکفیر" بود و در حمله دوم یک کنیسه یهودی مورد هدف گلوله قرار گرفت.

 

این برنامه به دعوت جوانان مسلمانان نروژ در روز شنبه و با تجمع و ایجاد زنجیره انسانی در اطراف کنیسه یهودیان در شهر اوسلو برگزار شد.

 

این جوانان قصد داشتند از طریق این برنامه حملات مسلحانه اخیر در دانمارک را محکوم کنند.

 

یکی از برگزار کنندگان این برنامه به نام عاطف جمیل (26 ساله) گفت: این برنامه نشان می دهد که طرفداران صلح بسیار بیشتر و بیشتر از افرادی هستند که خواهان جنگ اند.

 

او ادامه داد: همچنان امید برای وجود احساسات انسانی و صلح و عشق، به دور از اختلافات دینی وجود دارد.

 

روز شنبه، زمان هفتگی مراسم های دینی یهودیان است و این برنامه تجمع و ایجاد زنجیره انسانی با مراسم دینی یهودیان همزمان شد.

 

ایرین کوهن رئیس جامعه یهودیان نروژ نیز گفت که این بزرگترین مراسم دینی یهودیان است که با حضور تعداد زیادی از افراد برگزار شد.

 

وی افزود: مسلمانان به این صورت در مراسم مقابله با "یهود ستیزی" مشارکت کردند و این موضوع باعث امید ماست. شما پیام بسیار قوی برای ما ارسال کردید و به ما می گویید که تنها نیستیم. 

 

ارسال به :