دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ -
- 09 Dec 2019
11 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بی‌خبری از وضعیت مستندساز جوان ایرانی، اردشیر احمدی
جرس: در حالی که نزدیک به دوماه از بازداشت اردشیر احمدی مجری و مستند ساز ایرانی-کانادایی در دهم دی‌ماه میگذرد، همچنان هیچ نهادی مسئولیت بازداشت وی را بر عهده نگرفته است و خانواده و نزدیکان وی نیز تاکنون درباره جزئیات وضعیت وی سکوت کرده اند.

 

به گزارش جرس، اردشیر در حالی بیست و پنجمین سالگرد تولد خود را در بازداشت میگذراند که سه سال قبل پس از مدتها دوری به ایران بازگشت تا نویدبخش اتفاقاتی مثبت در عرصه برنامه‌سازی و موزیک‌ویدئو در ایران باشد. اردشیر احمدی تحصیل کرده فیلمسازی از دانشگاه بریتش کلمبیا در کانادا است.

 

بر اساس این گزارش، وی هنگامی که ۱۸ سال داشت با ساخت مجموعه "از ونکوور تا لس آنجلس" به شهرت رسید. این مجموعه بر روی یوتیوب بیش از یک میلیون بار دیده شد و نگاهی انتقادی به مناسبات جامعه فرهنگی ایرانیان در لس‌آنجلس داشت.

 

پس از مدت کوتاهی اردشیر به امارات رفت و برنامه ذره بین کار بعدی او بود. فعالیت هایش به برنامه سازی و مجری گری محدود نشد و فعالیت های موفقی درعرصه های تهیه کنندگی و مدیریت هنری نیز داشت. سرانجام در سال ۲۰۱۲ به ایران بازگشت، ساخت مستندی درباره گروه زدبازی و مجموعه "از زیرزمین تا بام تهران" از معروف ترین کارهای اردشیر پس از بازگشت به ایران بود که به موسیقی زیرزمینی ایران اختصاص داشت. عمده فعالیت هایش پیش از بازداشت متمرکز بر برگزاری کارگاه های آموزشی و ساخت موزیک ویدئو بود

 

اردشیر در حالی در پنجم دیماه در اصفهان بازداشت شد که هفت سال پیش و در آخرین قسمت از مجوعه "از ونکوور تا لس آنجلس" عشق و علاقه اش را برای آمدن به ایران در قالب دیالوگی با پدرش اینچنین گفته بود:

 

آره باباجون بلند میشی میای اینجا میریم لب پل خواجو، میریم قهوه خونه یه چایی باهم دیگه میخوریم، میشینیم لب زاینده رود، آخ باباجون ماهی گیری میکنیم.......چی بگم باباجون اصلا این اصفهانم دیگه بدون شماها مزه نداره، شهرعوض شده، آدما عوض شدن....اما اگه شما جوونا برگردین بیاین، دوباره این اصفهان هم اصفهان شه، خلاصه باباجون دل من فقط نه، دل شهر براتون تنگ شده

ارسال به :