شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ -
- 20 Jul 2019
16 ذو القعدة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ایران کنونی و پرسش‌های آزار دهنده
چگونه است که آثار ناگوار تحریم ها، دامنگیر تمامی ملت شده، اما ذره‌ای از دامن مسوولین را نگرفته است؟  

 


۱- آیا آن جمعیت عظیمی که علیه حکوت شاهی به خیابان‌ها ریختند و شمار زیادی کشته و زخمی و زندانی داده و نهایتا انقلاب سال ۱۳۵۷ را رقم زدند، همگی، می باید انگیزه محض مذهبی می داشتند؟


۲- آیا همه آن‌ها باید از فیلترهایی، مانند فیلتر‌های کنونی شورای نگهبان، عبورمی نمودند؟


۳- آیا اصلا در بین آن خیل عظیم، سران احزاب ملی و مذهبی و حتی کمونیست‌های منکر هر نوع دین و مذهبی قرار نداشتند؟


۴- آیا تمامی اعضای گروه‌های ملی، مذهبی، ایرانی و اسلامی و همه وهمه در آن انقلاب شرکت نداشتند؟

 

۵- آن که موجب شد تا صنعت نفت وارد اعتصاب شده و گردونه اصلی درآمدی شاه را از کار بیندازد، کی بود و چه نام داشت وبعد با او چه کردند؟


۶- آیا خانم ها، خود نیمی و گاه بیش از نیمی از همان جمعیت در حال انقلاب را تشکیل نمی دادند؟


۷- آیا این جمعیت عظیم خانم‌ها که گاه بیش از نیمی را شامل می شدند، همگی محجبه کامل بودند؟

 

۸- آیا اصلا شرط انقلاب نمودن، التزام عملی به اسلام و آن هم نه اسلام واقعی و اسلامی برساخته گروهی خاص بود؟


۹- آیا برای انقلاب نمودن، باید هسته گزینشی وجود می داشت و چندین مرحله عملیات گزینش روی فرد و افراد انجام می گرفت تا بعد مجوز ورود به خیابان‌ها را صادر نمایند؟


۱۰- آیا انقلاب برای مردم بود یا مردم برای انقلاب؟


۱۱- آیا مردم انقلاب نمودند تا خود به رفاه و آسایش و آزادی دست یابند یا این که افرادی مخالف انقلاب، بر مصدر امور قرار گیرند؟


۱۲- آیا نبود آزادی افکار و بیان، انگیزه اصلی انقلاب بود یا مواردی مانند اقتصاد و نام حکومت و ترکیب آن؟

 

۱۳- آیا نه فقط در ایران که درهر جای دنیا، مردم انقلاب می نمایند تا به آزدی دست یابند، یا این که به دنبال آنند که همان اندک آزادی خود را از دست دهند؟


۱۴- در کدام کشور دیده شده که مردم به دلیل نبود آزادی، دست به انقلاب زده و کلی کشته و زخمی دهند و بعد همان اندک آزادی را از آن‌ها بگیرند؟


۱۵- بعد از پیروزی انقلاب که فردی خودکامه محض و زورگو و خود خواه، به نام صدام حسین، با نهایت ناجوانمردی، خاک کشورمان را مورد تجاوز قرار داد و در خیال خام خود قصد داشت خورستان عزیز ما را استانی از استان‌های کشور خود نماید، فقط افراد خاصی می باید از خاک میهن دفاع می کردند؟


۱۶- آیا اصلا صدام دشمن دین حکام ایران بود یا این که قصدی جز گرفتن خاک ایرن نداشت؟ اگر بگویند، او با اسلام ما مخالف بوده، پس جواب دهندکه وقتی بر اساس مستندات، از زمان بعد از حکومت عثمانی تا زمان شروع حمله گسترده به خاک ایران و آغاز رسمی جنگ، عراق در ۲۵۰ مرتبه و واقعا برای ۲۵۰ بار به خاک ایران حمله برده و هر بار با پاسخی قاطع از سوی ایران مواجه می شده، شاه ایران، چرا دستور دادن پاسخ‌های قاطع را صادر و هر بار کلی خسارت جانی و مالی بر ارتش عراق وارد می کرد؟


۱۷- آیا می دانند از بین همان ۲۵۰ مرتبه حمله حاکمان عراق به خاک ایران، برای هر بار حمله، جوابی چند برابر خسارت وارده دریافت داشته اند که در یک مورد به تلافی کشتن یک درجه دار ژاندارم ایرانی، فقط یک گروهان ارتش آن را تار و مار نمودند؟


۱۸- آیا برای رفتن به جلوی گلوله‌های تانک دشمن متجاوز و رفتن روی مین‌های کاشته شده او، می بایست افراد مبارز گزینش می شدند که التزام عملی و حتمی آن‌ها با عقیده آن گروه خاص منطبق باشد؟


۱۹- آیا وقتی مارکسیست‌ها و ملی گراها و افراد دیگر با عقاید گوناگون، به میدان جنگ می رفتند، کسی مانع آن‌ها می شد؟ آیا برای جنگ، شدیدا مورد استقبال قرر نمی گرفتند؟


۲۰- آیا سران حجتیه که با ساختن روایات مختلف، انقلاب نمودن را کاری خلاف دین می پنداشتند، در زمانی که دشمن به خاک ما تجاوز نمود، نباید دفاع را لازم دانسته و خود یا فرزندانشان در جنگ حضور یابند؟ چرا هیچ کدام آن‌ها در جنگ حضور نیافتند؟


۲۱- آیا می دانندکه شماری از حکام خود کامه انحصار طلب، بدون این که ذره‌ای در جنگ و دفاع از خاک شرکت نمایند، کلی گواهی حضور در جبهه الکی برای خود صادر نمودند؟


۲۲- آیا همین‌ها در پشت جبهه و در شهرها، پنهان شدن در پناه گاه‌ها را بر همه چیزالویت نمی دادند؟


۲۳- آیا آن هایی که اصلاح طلبان امروزی نام دارند، در آن جنگ، نقشی پر رنگ نداشتند و کمی شهید دادند؟


۲۴- آیا مسیحیان، کلیمی ها، زرتشتی‌ها و ملی گرا ها، در آن جنگ شرکت نداشتند؟


۲۵- آیا در آن جنگی که واقعا دشمن متجاوز با ناجوانمردی تمام به هیچ چیز ایران رحم نمی کرد، کم بودند کودکان و زنان بی‌دفاعی که در خانه خود به شهادت رسیدند؟


۲۶- آیا تمام آن خانم‌های شهید شده به دست دشمن که در خیابان‌ها داشتند مایحتاج خانه را خرید می نمودند و ناجوانمردانه شهید شدند، همگی التزام کامل به حجاب و روسری داشتند؟


۲۷- چگونه است که در تمام این مدت بس طولانی ۳۶ ساله بعد از انقلاب، هر وقت هنگام انتخابات و راهپیمایی‌ها فرا می رسد، نه مشکلی برای روسری خانم‌ها وجود داردو نه شرط رای دادن، گذشتن از فیلتر‌های بس ناگوار گزینش و شورای نگهبان و غیره می شود؟


۲۸- آیا ندیده ایم که همان هایی که برای یک سانتی متر بالا و پایین رفتن روسری خانم ها، هر بار قیصریه‌ای را به آتش می کشند، در موقع راهپیمایی و انتخابات، حتی نبود روسری را مانعی ندانسته و از افراد این گونه‌ای استقبال زیاد می نمایند؟


۲۹- آیا این‌ها که این قدر تلاش دارند تا شمار بیشتری را به پای صندوق‌های رای آورده و راهپیمایی‌ها را با حضور زیاد تر مردم راه بیندازند، اصلا برای رای مردم اهمیتی قایل اند؟ یعنی هر چه مردم خواستند، مورد تایید این‌ها قرار گرفت؟ اگر این گونه است، چرا با منتخبین واقعی مردم در مجلس ششم و رییس جمهور محبوب ملت، یعنی سید محمد خاتمی، آن گونه برخورد نمودند و اینک هم این گونه برخورد می کنند؟ اگر آن‌ها مردم سالاری را قبول دارند، پس، چرا منتخبین واقعی مردم، اینک هم در حصر قرار دارند؟


۳۰- اگر واقعا به رای مردم اهمیت می دهند، برای یک بار هم که شده، حضور خود و فردی مانندسید محمد هاتمی را به همه پرسی بگذارند. آیا قبول می کنند که رای مردم با ارزش است؟


۳۱- آیا مردم در این انقلاب با آن عظمت و دفاع جانانه از آن، نهایت ایثار را ننموده اند؟


۳۲- چگونه است که مردم را برای فرستادن جلوی گلوله، شرکت در انتخابات و راهپیمایی، می خواهند و همین که این موارد تمام شد، واژه " مردم"، کلمه‌ای غریب تلقی که در تضاد کامل با دین مورد نظر آن گروه خاص قرار می گیرد؟


۳۳- آیا دروغ است که عده‌ای می گویند این خودکامگان مردم را برای این لازم داشتند تا گوشت مقابل گلوله شوند و همین که به هدف خود رسیدند، مردم را از یاد بردند؟ آیا همین فراموشکاران که مردم را فراموش نمودند، چگونه است که در زمان انتخابات و راهپیمایی، به یاد مردم می افتند؟


۳۴- آیا تندرو‌های امروز نمی دانند که شمار قابل توجهی از اصلاح طلبان کنونی، همان تندروهای اوایل انقلاب بودند که بعدا متوجه شدند که غیر از ضدیت با مردم، کاری نکرده اند؟


۳۵- آیا کشور ایران، ملک موروثی آبا و اجدا این گروه خودکامه بوده و مملکت برای آن‌ها به تنهایی است و هیچ یک از مردم سهمی از آن ندارند؟


۳۶- آیا در همان کشور هایی که این‌ها سران آن‌ها را ظالم، بی‌دین و کافر و مشرک می دانند، اگر فردی فقط یک ده هزارم آن ۸۰۰ میلیارد دلار ر امی برد، می توانست از دست مردم کشورش در امان بماندن؟ آیا سزای چنین افرادی، پس دادن اموال برده و تحمل زندان‌های طولانی نبود؟


۳۷- واقعا کدم یک ازحکام کشور ما یا هر کشور دیگری، چه در زمان کنونی و چه در طول تاریخ، به اندازه رییس جمهور ساختگی دست عده‌ای در آن دوره سیاه ۸ ساله، دروغ گفته است؟ آیا فردی به دروغگویی او یافت شده است؟


۳۸- چرا باید به نام دین و تحت لوای آن، مال مردم را سرقت، دروغ را ترویج و زور گویی و خودکامگی را رواج داد؟ آیا فلسفه وجودی دین، این موارد می باشد؟


۳۹- چگونه است که تمامی مردم باید در مصایب و زیان‌ها و گرفتاری‌ها سهیم باشند، اما در زمینه رفاه و برخورداری، هیچ عایدی نداشته باشند؟


۴۰- چگونه است که آثار ناگوار تحریم ها، دامنگیر تمامی ملت شده، اما ذره‌ای از دامن مسوولین را نگرفته است؟


۴۱- چگونه است تا فردی از بیکاری، فقر، گرسنگی و ناگواری‌های دیگر، دم زند، فوراباید با انگ ضد انقلاب و ضد دین مواجه و به جرم همین اتهام‌ها جریمه و زندانی و آزار داده شود؟


۴۲- آیا تمام حکام جهان این گونه اند که چون خود در رفاه اند، نمی خواهند قبول کنند که رفاه بس فراوان آن ها، به قیمت نابودی و گرفتاری‌های بس زیاد ملتی تمام شده است؟


۴۳- چرا نباید همان سردمداران، ذره‌ای از بار تحریم‌ها را خود بر عهده گیرند و مکررا در بوق می نمایند که ملت ما با تحریم‌ها مشکلی ندارد؟ آیا ملت ماییم، یا موجوداتی خاص، موردنظر آن‌ها است؟


۴۴- این گروه خاص و اقلیت جامعه، چگونه است که خودشان از هر بی‌گناهی، بی‌گناه تر می پندارند و دیگران را خطا کار محسوب می نمایند؟


۴۵- اگرمطابق تعریف، بشر موجودی با عقل و شعور بوده که به دلیل داشتن نفس اماره، نمی تواند از اشتباه و خطا بری باشد، چرا این اقلیت خود خواه، پیوسته خطاهای بس بزرگ را مرتکب شده و باز خود را عاری از خطا می پندارد؟ آیا این‌ها بشر نبوده و موجوداتی فضایی اند؟ اگر این گونه است، چرا نمی گذارند زمینی‌ها به زندگی آدم وار خود ادامه دهند؟


۴۶- آیا می توانند آماری در مورد نسبت زندانیان به جمعیت ارایه و روش خود را با دیگرکشور‌ها مقایسه نمایند که آن‌ها چگونه مملکت داری کرده و این‌ها چه می کنند؟


۴۷- آیا نباید برای یک بار هم که شده، بیندیشیم که حکومت برای مردم بوده یا مردم برای حکومت؟

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.