دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ -
- 09 Dec 2019
11 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
علی جنتی: شیوه برخورد با برنامه‌های فرهنگی را تایید نمی‌کنیم
 جرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که شیوه برخورد با برنامه‌های فرهنگی را تایید نمی کنیم، گفت: دست‌اندرکاران این وزارتخانه به ارزش‌های دینی حساس هستند و ملاحظات مذهبی را در صدور مجوز برای برنامه‌های هنری مد نظر دارند.

 

علی جنتی در حاشیه دومین روز از نخستین همایش ملی اقتصاد هنر ایران در شیراز، در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر نحوه صدور مجوز برگزاری کنسرت‌ها افزود: وزارت ارشاد برای صدور مجوز برگزاری کنسرت‌ها با دقت اشعار مورد بررسی قرار می‌دهد تا چارچوب‌ مد نظر در اینگونه برنامه‌ها کاملا رعایت شود.

 

وی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دستگاه حاکمیتی رسمی کشور دانست که حساسیت‌های معقول جامعه را می‌شناسد.

 

جنتی، بیان کرد: با وجود دقتی که در دادن مجوز برای برگزاری برنامه‌های هنری اعمال می‌شود اما در برخی شهرستان‌ها متاسفانه واکنش‌ها وحساسیت‌هایی از سوی برخی ائمه جمعه، مقامات قضایی و افرادی که احساس مسوولیت دینی در جامعه می‌کنند، مشاهده می‌شود زیرا آنها تصور می‌کنند اجرای این نوع برنامه‌ها مغایر با ارزش‌های دینی است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این نکته که وزارتخانهٔ مطبوعش به ارزش‌های دینی و مذهبی حساس است، اظهار کرد: همهٔ ما در وزارتخانه می‌کوشیم تا معیار‌ها و ملاحظات مذهبی را در برنامه‌های فرهنگی خود بگنجانیم.

 

جنتی به تحریک برخی افراد از طریق سایت‌های خبری و نشریات برای ایجاد موج مخالفت با برگزاری برنامه‌های هنری از جمله کنسرت‌ها اشاره کرد و گفت: انگیزه‌های سیاسی این افراد برای همگان روشن شده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: انتظار ما این است که یک دستگاه رسمی هنگامی که مجوزی را صادر می‌کند سایر افراد و دستگاه‌ها با این موضوع به صورت قانونی برخورد کنند زیرا باید تابع قانون باشیم. 

ارسال به :