شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ -
- 20 Jul 2019
16 ذو القعدة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ممنوع التصویری سید محمد خاتمی
اینکه شخصی را بدون تفهیم اتهام و محاکمه و دادن حق دفاع متهم کنیم به فتنه گری... 


ایشان که بارها و بارها فرمایشات عموما جالبشان را در موارد مختلف از نظر گذرانده ایم اینبار در نشستی خبری در کنار صحبت هایی پیرامون پرونده جناب رحیمی و مفاسد اقتصادی انجام گرفته در دولت قبل که همگان با موافقین و مخالفین این دولت فخیمه آشنایی داریم ، به ظرافت هر چه تمامتر سعی بر رعایت مساوات داشته و بر اردوگاه رقیب این جریان نیز تاخته و سید شریف و بزرگوار را مورد هجوم قرار دادند.


ایشان که وظیفه سخنگویی قوه قضاییه را نیز عهده دار میباشند با بیان اینکه رسانه‌هاحق ندارند تصویر یا مطالبی از رییس دولت اصلاحات منعکس و منتقل کنند٬ افزود: این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد.


این بزرگواردر خصوص سوال خبرنگار ایلنا٬ مبنی بر اینکه به چه دلیل طی هفته‌های اخیر از سوی قوه قضاییه دستور منع درج نام و تصویب رئیس دولت اصلاحات به رسانه‌ها داده شد گفت: در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آنها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند٬ دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد.


معاون اول دستگاه قضا افزود: در مورد فرد مورد نظر نیز دستور داده شد که رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطالب او را منعکس و منتقل کنند٬ این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد.


اینکه در شرایطی که به طور مداوم عکس هایی از روسای جمهور دول مورد جدل خارجی چون آمریکا و انگلیس و حتی رئیس ملعون رژیم جنایتکار صهیونیستی به همراه صحبتهای آنها در نشریات مختلف و حتی صدا و سیما در حال انتشار میباشد ، سید خوش سیما ، اخلاق مدار و متدینی که با رایی چند ده میلیونی در گذشته‌ای نزدیک بر کرسی ریاست جمهوری ایران اسلامی تکیه زده بود و هنوز که هنوز است هیچ کس از لحاظ محبوبیت یارای برابری با او را ندارد را ممنوع التصویر و ممنوع البیان بنامیم جای بسی تفکر دارد.


اینکه شخصی را بدون تفهیم اتهام و محاکمه و دادن حق دفاع متهم کنیم به فتنه گری ، آنهم در مسند قضاوت که روزگاری مولا علی (ع) بر آن تکیه زده و داد مظلوم از ظالم میستاند تنها این مصرع را در ذهن متبادر میکند که ""چون دوست دشمن است شکایت کجا برم""


جالب اینجاست که مرحوم عسکر اولادی در اواخر عمر بارها به این نکته اشاره نمود که برداشت من از فرمایشات رهبری درباره مصادیق سران فتنه ، تنها کشورهای غربی متخاصم هستند و حتی در برنامه‌های تلویزیونی به دفعات این را تکرار کردند و هیچگاه با مخالفتی از سوی رهبری مواجه نگردیدند.


با این حال هنوز که هنوز هست واژه " فتنه" را بعضی به عنوان معیاری برای سنجش افراد دلسوز و زحمتکشان نظام استفاده میکنند و این معیار را با شاخصه‌های مورد نظر خود درجه بندی میکنند و هر گاه ایجاب کند کمی اینسو تر و گاه آنسوتر را مرز فتنه مینامند.


معیاری که دولتی را که معاون اول آن به جرایم مختلف مالی در حبس به سر میبرد و ریاست عالیه آن سوابق درخشانی چون ۱۱ روز دورکاری را در پرونده دارد و از معاونت شخصی که قرار بر معاونت ایشان بود با دستوراکید مقامات جلوگیری به عمل آمد و بیشترین تعداد مفاسد اقتصادی در آن زمان رخ داد و کشور عزیزمان را به ورطه سقوط کشاند را فتنه گر نمیداند و شخصی که هنوز دیدن عکس‌هایش از سوی بضی مردم با صلوات بر پیامبر و خاندان مطهرش همراه میشود, کسی که هنگام تحویل دولت تورم را در آستانه ۱۰ درصد نگاه داشته بود و مردم در رفاهی نسبی (حداقل در مقایسه با دولت بعد که مورد عنایت بسیاری از بزرگواران بود) زندگانی میکردند و بین مردم و دولت در زمان تصدیگری ایشان علاقه‌ای ایجاد شده بود را را جزو سران فتنه بداند معیاریست که محتوم به شکست است,آنهم از سوی افکار عمومی.


پس از فرمایشات سخنگوی محترم قوه قضاییه ، در شرایطی که سید محمد خاتمی چونان گذشته سکوت اختیار کرده و حتی از مصاحبه با سایت‌های نزدیک به خود دوری جست, موجی در کشور ایجاد گردیده و مردم به صورت کاملا خود جوش علاقه خود نسبت به جریان اصلاحات ,سید محمد خاتمی,میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی را به عنوان نمادهایی از این جریان مردمی با استفاده از تصاویر و فرمایشات آنها فریاد زدند.


چند ساعت بیشتر نگذشت که تمامی صفحات اجتماعی پر بود از تصاویر این عزیزان و فرمایشات آنها و این خود محبوبیت و زنده بودن جریان اصلاح طلبی را در کشور نشان میدهد.


پرده بعد نیز فوت خواهر مکرمه سید محبوب ایران زمین ، صبیه محترمه مرحوم آیت الله خاتمی ، بود که پس از مدتها مبارزه با بیماری به فرزند شهیدشان پیوستند و حتی با پرواز ابدیشان نیز به مردم ایران زمین خدمت نمودند.


اینکه ایشان از سوی باریتعالی برای چنین روزی ذخیره شده بودند از حکمتهای خداوند رحمان بوده که معنای آن را پس از اعلام خبر همگان متوجه شدند.


سیل ابراز احساسات و متون تسلیت از اشخاص ,احزاب و تشکل‌های مختلف بار دیگر نام خاتمی بزرگ را بر زبانها جاری ساخت.


هنوز احساسات ایجاد شده از پیام فلان شخص در حال غلیان بود که متنی از بهمان تشکیلات بر روی خروجی خبرگزاریها قرارمیگرفت.


شاه بیت این متون ارسالی نیز از سوی جناب آقای روحانی انجام گرفت و نشان داد که ایشان نقش بی‌بدیل آقای سید محمد خاتمی در راستای تکیه ایشان بر کرسی ریاست جمهوری و همچنین خدمات شایان این سید بزرگوار در زمان ریاست جمهوری را فراموش نکرده اند.


همه این موارد دست در دست هم داده و یاد آور شدند که حذف نمودن افراد دیگر ممکن نیست.


در شرایطی که صفحات اجتماعی به رسانه هایی قدرتمند تبدیل شده اند پاک نمودن افراد از ذهن مردم غیر ممکن است.


آیا آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی پس از گذشت بیش از ۵ سال از انتخابات ۸۸ و این همه مباحثی که پیرامون این عزیزان مطرح گردید از دلهای مردم پاک شدند ؟ یا به نمادی برای مردم طالب ایرانی اسلامی و در عین حال آزاد وآباد تبدیل شدند؟


امیدواریم بزرگواران حوادث چند روز اخیر ایجاد شده برای سید محمد خاتمی را الگو قرار داده, در مقابل دیگر بزرگواران چونان سید بزرگوار و مظلوم میرحسین موسوی و حجه الاسلام شیخ مهدی کروبی از موضعی مردمی اتخاذ تصمیم کنند.


انشالله که افراد خانواده و عزیزان این دو بزرگوار مورد عنایت خاصه خداوند قرار گیرند و همگی در پرتو الطاف یزدان سالم و سرزنده باشند اما شاید در مورد این عزیزان نیز باید منتظر ""مکر اللَّه"" از سوی "" خیر الماکرین"" باشیم ، در حیطه‌ای دیگر و انشالله به دور از تلخی و همراه با شیرینی اهدایی باریتعالی.

 

 

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.