چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
۶ تن اعدام شدند و موج‌ها آسوده در خوابند
اینها همان حاشیه‌هایی هستند که به موقع لزوم باید و باید بر موج متن سوار شوند کارکردشان را برای متن انجام دهند و بعد اعدام شوند.  


هر وقت روبه‌روی زندان رجایی‌شهر می‌دیدم، اتوبوسی پارک شده و عده‌ای با لباس‌های محلی دور و بر اتوبوس نشسته‌اند، می‌فهمیدم که کردها آمده‌اند برای ملاقات و روز شلوغی خواهیم داشت . تقریبا هم هر هفته این اتوبوس جلوی زندان پارک بود و زنان جوان با روبنده و پیرزنان، پیرمردان با لباس محلی و کودکانی با صداهای بلند و هیاهوهای کودکانه که گاهی هم باعث عصبانیت من می‌شد، دور سالن ملاقات می‌چرخیدند و شلوغ می‌کردند و با صدای بلند حرف می‌زدند. این روال ادامه داشت تا زمانی که روز ملاقات آنها را تغییر دادند و دیگر آنها را ندیدم.

زمانی رسید که چند سرباز از سوی جیش‌العدل گروگان گرفته شدند و موجی از اعتراض سراسر فضای مجازی را در بر گرفت. همان زمان بود که کردهای سنی و شافعی زندان رجایی‌شهر با انتشار نامه‌ای از جیش‌العدل خواستند سربازان را آزاد کند، زندانیانی که بسیاری از آنها زیر حکم اعدام بودند و یکی از درخواست‌های جیش‌العدل آزادی آنان بود.

سربازان آزاد شدند و موجی که احساسات همه را درگیر کرده بود و حس ناسیونالیستی ما را قلقلک داده بود، خوابید. حالا ۶ تن از همین کردها اعدام شده‌اند. کردهایی که هیچ موجی برایشان راه‌ نمی‌افتد و احساسات ما را به بازی نمی‌گیرد. اینها همان حاشیه‌هایی هستند که به موقع لزوم باید و باید بر موج متن سوار شوند کارکردشان را برای متن انجام دهند و بعد اعدام شوند.

۶ تن اعدام شدند و موج‌ها آسوده در خوابند فعلا! تا موج بعدی چه باشد؟! 


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :