دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ -
- 09 Dec 2019
10 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تشکر امام جمعه بجنورد از ممانعت‌کنندگان ازسفر فائزه هاشمی
 جرس: امام جمعه موقت بجنورد با اشاره به اعتراضات گروهی از تندروها در پی دعوت از فائزه هاشمی برای سخنرانی در استان، گفت: حضور منسوبان فتنه آرامش استان را بر هم می زند.  

 

رضا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی بجنورد برگزار شد، با اشاره به تجمع‌های تندروها در پی دعوت از فائزه هاشمی برای سخنرانی در این استان، به تقدیر از آنان پرداخت و گفت: خوشبختانه مردم بیدار خراسان شمالی و دانشجویان فهیم استان اجازه این حضور را ندادند.

 

او گفت: خراسان شمالی بیش از دو هزار و ۶۰۰ شهید داده و در مقاطع مختلف ولایت مداری و انقلابی گری خود را به اثبات رسانده حال چگونه می توان تصور کرد در چنین استانی فردی که به عناد با نظام شهره است، نشست برگزار کرده و سخنرانی کند.

 

نوری گفت: این فرد بارها علیه نظام و مقام معظم رهبری صحبت کرده و اخیرا نیز بهایی ها و منافقان را انسان های بزرگی توصیف کرده است بنابراین طبیعی است که مردم استان نسبت به حضور وی در استان حساس باشند.

 

او گفت: برای این مردم شهید داده سخت است که ببینند چنین فردی در این استان مانور داده و با اغراض سیاسی نادرست فعالیت می کند.

 

نوری با بیان این که "باید در این زمینه همه مردم مراقب و مواظب باشند"، گفت: مسئولان استانی نیز باید با رصد مسائل اجازه حضور این افراد را ندهند چرا که اگر خدای ناکرده غفلت کنند آسیب های زیادی به بار می آید.

 

او گفت: اگر مسئولان دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی غفلت کرده و در برابر حضور این گونه فتنه گران و منسوبان به فتنه در استان منفعل باشند در وهله نخست به شعار اعتدال آنها ضربه می خورد چرا که اعتدال به معنای دوری از افراط و فتنه گری است در حالی که این افراد با فتنه گری برای نظام حادثه درست کردند.

 

خطیب موقت نماز جمعه بجنورد گفت: این فتنه گران در سال ۸۸ در کنار نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل ایستاده و در پی ضربه زدن به اصل و ریشه انقلاب و نظام اسلامی بودند.

 

به گفته وی "دومین آسیب مهم حضور این افراد در خراسان شمالی بر هم خوردن آرامش استان است و نباید مسئولان اجازه بدهند آرامش موجود در استان با حضور این فتنه گران از بین برود."

 

نوری اضافه کرد: اگر در این زمینه مسئولین غفلت کنند یقین بدانند که مردم بیدار و هوشیار بوده و اجازه نمی دهند این برنامه ها در استان اجرایی شود.

 

او با "قدردانی" از همه برگزار کنندگان تجمعات اعتراضی نسبت به حضور احتمالی فائزه هاشمی در خراسان شمالی، گفت: در این زمینه آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز حساسیت ویژه ای داشته و موضوع را با جدیت پیگیری کرد.

 

نوری گفت که "با همکاری و هم فکری اقشار مختلف مردم و مسئولان این گونه مسائل تنش زا در استان آغاز نشده و همه در کنار یکدیگر مسیر تعالی و پیشرفت را طی کنند."

 

ارسال به :